Kultovní KAISER55 rozpálí filmové Vary

Multižánrový label Bigg Boss během Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2021 uspořádá ve dnech 24.–27. srpna třetí ročník pop-up klubu jménem KAISER 55. Cyklus čtyř audio-vizuálně podmanivých večerů se od úterý do sobotního rána uskuteční v historickém areálu bývalého Poštovního dvoru z konce 18. století.

17. srpen 2021 14:32:59

Programovému menu nejprve vévodí titáni Monkey Business, Rytmus, PSH & Maniak, páteční večer zase patří česko-slovenským DJs v čele s Aid Kidem. Všechny koncerty se odehrají pod širým nebem, mraky s blesky! Afterparties navazují přímo v historické budově a v úterý je odstartuje legendární Vrtulník Michael V. neboli Michael Viktořík ze skupiny J.A.R. Kompletní servis areálu zajišťuje KAISER 55 v kooperaci s Public Interest Barem – ostřílenou značkou na pražské barové scéně a dlouholetým matadorem karlovarského filmového festivalu.

>>> PŘEDPRODEJ VSTUPENEK <<<

Důležité info: Klub Kaiser 55 během KVIFF 55, konkrétně ve dnech 24.–27.8.2021, hledejte na adrese Slovenská 309/2 v Karlových Varech. Program začíná vždy od 19:30, vstupenky lze zakoupit v předprodeji na webu v síti GoOut nebo v průběhu festivalu na pokladně Hotelu Thermal. Právě od příznačné zastávky “Hotel Thermal” bude během KVIFF 55 zřízena speciální (bezplatná!) autobusová linka přímo na zastávku “Richmond” (celkově 11 minut jízdy). Do samotného areálu je to pak 3 minuty pěšky. Cesta autem od Hotelu Thermal trvá přibližně 8 minut. Koncerty se uskuteční pod širým nebem, afterparties navazují pod křídly historické budovy.

Monkey Business
(Ne)řízená pop-funková střela! Hudebně i tanečně povznášející formace v čele s multiinstrumentalistou Romanem Holým, zpěvákem Matějem Ruppertem & zpěvačkou Terezou Černochovou. Na koncertním menu figuruje i jejich desátá studiovka s názvem Freedom On Sale.

Rytmus
Slovenský rapový král přišel, uviděl a zvítězil. Patrik Vrbovský aka Rytmus za svou dosavadní kariéru stihl postavit hned několik zásadních stavebních pilířů zdejšího rapového vesmíru. Noc patrí jemu!

PSH
Pěsti ve tmě rozdá Vorel, Němec & Gorila. Legendární pražská rap’n’rollová formace, jejíž tvorbu spojuje pevná tracková architektura & neodolatelná idiotská živelnost. V hlavních rolích Orion, Vladimir 518 & DJ Mike Trafik.
+
Maniak
Černej kůň přijíždí z Brna! Drtivé punchlines střídá (dů)vtip, hlavou a prostorem rezonují špinavé beaty. Spojení oldschool s modernou, úžasná pouť rapovým časoprostorem. K poslechu se doporučuje vodka&kaviar.

House DJ’s: Bidlo / Aid Kid (LIVE) / DJ Madelaine
Ze světa filmu vtaženi zpět na prkna, co znamenají tanec! Nakopávací DJ sety v podání čerstvých energií tuzemské klubové scény. Zvučným elementem celé jízdy bude mj. Ondřej Mikula neboli Aid Kid. Naživo odpálí svou mimořádně pestrou, neustále překvapující kolekci tracků pocházejících (nejen) z posledního LP s názvem Collection (Addict Sound, 2021). Hudba, co dokáže zlomit karantény.

Historie Poštovního dvoru v kostce: Původně klasicistní, později empírově upravená patrová stavba Poštovního dvoru z roku 1791 nejprve sloužila poštovním koňským spřežením. Z vojenské nemocnice se po napoleonských bitvách transformovala ve vyhlášené lázeňské kulturní centrum. V době své největší slávy zde spolupořádal ples budoucí manžel královny Viktorie, princ Albert. V červenci 1894 právě tady vůbec poprvé zazněla Dvořákova Symfonie č. 9, „Novosvětská" v podání Karlovarského lázeňského orchestru. Budova s unikátní litinovou verandou, která je oficiálně nejstarší železnou lázeňskou stavební památkou na našem území, nakonec přežila obě války i znárodnění. Statutu chráněné kulturní památky se Poštovní dvůr dočkal v 50. letech 20. století. Nyní je na řadě vroucí atmosféra pop-up klubu KAISER 55 z dílny Bigg Boss.

PARTNEŘI: Hennessy / Pilsner Urquell / Red Bull / Tusculum / IQOS / Mattoni / Radio 1