It: Chapter Two. Kredit: Warner Bros.

Horror To v playlistu dětských ukolébavek? Vystrašení rodiče si stěžují na Spotify

Warner Bros. řeší zajímavý problém. Reklama na film z jejich produkce se na Spotify zatoulala tam, kam neměla. Šlo totiž o loňský horrorový blockbuster To Kapitola 2. A playlist ukolébavek pro děti.

Představte si to. Pustíte své tříleté dceři sérií ukolébavek, aby se jí lépe usínalo. Poklidně a s pocitem bezpečí domova. Mezi všemi těmi obláčky, ovečkami a říšemi snů se ale najednou ozve něco, co byste sami nechtěli ani v té nejtemnější noční můře. Hlas klauna Pennywise. Jedné z ikonických a možná nejvíce hrůzostrašných filmových i knižních postav všech dob.


Druhá kapitola To u nás měla premiéru v srpnu 2019. Kredit: Warner Bros.

Přesně to se odehrálo nešťastným rodičům a jejich vyděšeným dětem prostřednictvím streamovací platformy Spotify. Reklama na ně doslova vybafla při poslechu playlistu s názvem Classic Lullabies, který tvoří tradiční dětské ukolébavky.

Mezi písničkami se ozvala dramatická reklama na druhé pokračování filmu To s hlasem Billa Skarsgarda, který fenomenálně ztvárnil Pennywise. „Sedmadvacet let jsem o vás snil. Toužil jsem po vás. Stýskalo se mi po vás,“ vzkazuje tady klaun děsivým hlasem. Jde o úsek oficiálního traileru na snímek, který loni lámal rekordy.

Advertising Standards Authority Ltd. (ASA), obdoba naší Rady pro reklamu, se k neetickému umístění reklamy vyjádřila takto: „Posoudili jsme některé atributy této reklamy jako potenciální riziko stresu a úzkosti pro malé děti. Měla být řádně zacílena, aby předešla risku, že ji děti uslyší.“

Mluvčí Warner Bros. uznali, že je jejich reklama „trochu strašidelná“ a mířila hlavně na posluchače ve věku od 18 do 44 let. Spotify přitom dodalo, že playlist Classic Lullabies není určený jen pro děti a funguje prý filtr, který podobné reklamy v dětských playlistech blokuje. S celoživotním traumatem už ale děckám nepomůžou…