The Last of Us. Kredit: Naughty Dog

HBO chystá seriál podle videohry The Last of Us. Pracují na něm tvůrci Černobylu

Jedna z nejlepších videoher minulé dekády se dočká seriálové adaptace. Ačkoliv je společnost HBO jistotou poctivého provedení a bezpochyby půjde o takzvanou quality TV produkci, videoherní adaptace až na výjimky vždycky dopadly neslavně.

9. březen 2020 09:11:24

Na druhou stranu máme důvod k optimismu. Seriál bude točit režisér a scénárista Craig Mazin, který stál za fenomenálním Černobylem. Ale hlavně je The Last of Us hra, která si o adaptaci přímo říká. Ona už v době svého vydání přinášela bezkonkurenční zážitek. Studio Naughty Dog, které hru vyrobilo, kladlo velký důraz na postapokalyptickou atmosféru, prostředí a především vyprávění.

Ze scénáristického pohledu jde o jednu z nejlepších her v historii. Vyprávění střídalo tempo, chvíli drásalo nervy, chvíli nechalo hráče oddechnout, místy budilo vztek, místy dojetí. Takhle se mají psát hry, The Last of Us je přímo etalon strhujícího příběhu.


The Last of Us. Kredit: Naughty Dog

Jestli se to vše podaří přenést do seriálu, těžko soudit. Příprava seriálu se teprve oznámila, na první ukázky si budeme muset počkat několik měsíců, ne-li rovnou do příštího roku. 29. května ovšem vychází druhý díl videohry, tím si čekání můžeme zkrátit.

Konstelaci má nicméně seriál velmi příznivou. A tak se může stát, že po dlouhé době přijde opět adaptace videohry, na kterou se bude dát koukat. Nebo taky ne, případů, kdy se tvůrci až příliš spolehli na sílu značky a film díky tomu tak trochu odflákli, známe už taky hromadu.