Stormzy. Foto: Mark Mattock / Fource Entertainment

Stormzy už se blíží k Praze. Kvůli coronaviru zrušil asijské turné, Evropa je beze změn

Nejúspěšnější britský rapper současnosti brzy absolvuje svou českou koncertní premiéru. Stormzy vystoupí 4. března v pražské Malé sportovní hale a představí aktuální desku Heavy Is The Head. Ačkoliv umělec zrušil asijskou koncertní šňůru kvůli coronaviru, evropská část jeho světové turné zůstává bez komplikací a změn.

2. březen 2020 11:29:54

Pražská show Stormzyho patří k nejočekávanějším koncertům roku. Kromě toho, že loni zářil na festivalu Glastonbury a stal se komerčně nejúspěšnějším grimovým MC i čerstvým držitelem BRIT Award, přijede k nám s čerstvým albem Heavy Is The Head. Bangery v čele s Vossi Bop dominují žebříčkům poslechovosti a šestadvacetiletý rapper zní čím dál líp. Na české premiéře, která se uskuteční ve středu 4. března v Malé sportovní hale, bude Stormzymu předskakovat britský rapper Jaykae.

V půlce února Stormzy ohlásil, že se kvůli coronaviru a bezpečí rozhodl posunout asijskou část Heavy Is The Head tour. „Opravdu jsem se těšil, až přivezu svou #HITH show do Asie a odehraju několik epických vyprodaných koncertů. Ale kvůli současným zdravotním i cestovním okolnostem okolo coronaviru musím bohužel tutou část turné posunout na jindy,“ uvedl londýnský umělec na svém Twitteru. Asijská vystoupení zrušily třeba i anglická hudebnice Mabel, kapela Green Day nebo K-Popový fenomén BTS.


Stormzy – Heavy Is The Head (Atlantic Records UK, 2019)

Na evropské šňůře se ovšem nic nemění. V pátek 21. února absolvoval Stormzy svůj první arénový koncert v Kodani. Den před pražskou show zavírá do polské Varšavy a od nás pak zamíří do švýcarského Curychu. Rapperův management zatím žádné změny neohlásil a není tak důvod k jakékoliv panice.

Ve Stormzyho setlistu by se měli objevit starší hity jako Shut Up a Big for Your Boots, dominovat mu ovšem samozřžejmě budou tracky z vydařené loňské desky Heavy Is The Head. Britskou hvězdu může naživo vidět také na slovenském festivalu Pohoda, který proběhne 9. až 11. července a dorazí na něj třeba i další britský MC Slowthai a rapový experimentátor JPEGMAFIA.