Od Bitcoinů přes drogy až do vězení. Zdroj: coindesk.com

Drogový dealer a včelař ztratil 55 milionů euro v Bitcoinech. Vyhodili mu přístupová hesla

Někdo prodává drogy. Někdo na tom vydělá miliony. A někdo je zároveň idiot. Ir Clifton Collins se dostal k milionům euro, když prý jako jeden z prvních dealerů ve velkém využíval kryptoměny. Teď ale o mění přišel tím nejhloupějším způsobem.

Před pár lety čelil irský ex-miliardář velkému dilematu. Kam schovat přístupové údaje ke svým těžce vydělaným penězům v kryptoměně Bitcoin? Jen pro přesnost, jeho mění činilo 55 milionů euro, tedy něco přes 1,3 miliardu korun.

Virtuální adresář hesel se asi Cliftonu Collinsovi zdál příliš předvídatelný a osobním zápisníčkům nebo trezorům dostatečně nedůvěřoval. Proto se rozhodl pro metodu obyčejných lidí a rezignoval na jakoukoliv invenci. Všechny svá hesla a přístupové kódy si prostě vytiskl na jeden papír A4.


Zdroj: coindesk.com

Papír potom zmuchlal a nacpal ho do hliníkové rukojeti starého rybářského prutu. Ten pak hodil mezi další harampádí ve svém pronajatém domě u irského města Galway. Ale co čert nechtěl, krátce nato skončil Collins na pět let ve vězení.

Policie v jeho autě našla marihuanu v hodnotě dvou tisíc euro. A když se dealer dlouho neukázal doma, majitel domů nechal jeho věci vypakovat ven. Miliardový prut s hesly tak skončil někde na irské skládce. Odtamtud odpadky putují přes Německo do Číny, kde jsou spáleny.


Zdroj: ccn.com

Collins, který si za své ilegální kšefty odseděl zatím jen pět let, už se prý smířil s tím, že o špinavé miliony euro přišel. Vnímá to jako férový trest za svou vlastní hloupost. Devětačtyřicetiletý Ir do kryptoměn investoval hned v začátku jejích boomu – vše mu teď bylo zabaveno a čekají ho další soudní procesy.

Ve volném čase se kromě rybaření věnoval včelaření a v rodné zemi se účastnil i soutěží o nejlepší med. Až okolo roku 2005 přesedlal z medu na cannabis. A s odstupem čau se mu to moc nevyplatilo.