zdroj: www.rektmag.net

Nejkrásnější umělecké dílo se jmenuje raw beauty

Ženská nahota a přirozená krása – to jsou projevy jedné z nejvyšších forem umění. V tomto článku se atakují různé zásahy do těchto živých soch, stejně jako snahy o jejich nevkusné přetvoření v umělé ideály krásy. Nyní je opět nastolen řád přirozenosti, vzývá se pojem raw beauty a navrací se zpět ke správným hodnotám!

22. únor 2020 23:17:58


zdroj: www.rektmag.net

Již od útlého věku jsem byl fascinován ženskou krásou a nahotou, nikoliv povrchně zaslepen přitažlivostí intimních partií, žena pro mě byla a stále je skutečně živým uměleckým dílem, jehož autorem je nejvyšší umělec – matka příroda. Žijeme v době, kdy se krása těchto děl definuje skrze předepsané míry a tvary určitých partií, je nastolena unifikace a jakékoliv odchylky od tohoto proudu vedou k zamítání, frustraci a následné touze tyto parametry uměle měnit. Tato umělá „krása“ na nás pak působí z titulních stran různých magazínů, jiných médií a podvědomě se nám v hlavách ukládá jako správná, je to tedy geniální nástroj pro ovlivnění našeho vnímání. Tento trend zde byl historicky, to nelze popřít. Cítím ale nyní intenzivní potřebu, v době jeho silného vlivu a šíření skrze sítě, vytvořit určitý názorový protiproud, který povede minimálně k zamyšlení a třeba i k objevení dalšího spektra krásy, které je podle mě opomíjeno, tedy přirozenosti.

Otázka je, má to tak skutečně být? Má být kladen takový důraz na jeden ideál krásy, kterému se mají všechny ženy přiblížit? Pokud tedy budeme na ženu nahlížet jako na umění, tak jde přece o silně individuální záležitost, neexistuje jednota, jejich krása má mnoho podob a opomíjení těchto růzností vede k určité formě levicového smýšlení, které se snaží právě o standardizaci a nastolení onoho jednoho „správného“ pohledu na věc, který ale popírá onu podstatu umění.


zdroj: www.rektmag.net

Vzpomeňme nyní jednoho z největších umělců moderní doby, Pabla Picassa, a jeho slavný obraz Avignonské slečny, na kterém je dokonale vidět přístup k individuálním tvarům krásy. Je přece jen těžko představitelné, že takové dílo vezmeme a se slovy: Mistře, tyto tahy změníme, prsa by zde měla vypadat pevnější, stehna by měla být štíhlejší, vlasy žen světlejší atd. pak bude teprve Váš obraz dokonalý a ženy na něm krásné! Stejně je třeba přistupovat k ženám (živým sochám) v reálném životě…


zdroj: www.wikiart.org

Proto budu vždy milovat mladou Sophii Loren. Když se na ni dobře podíváte, kromě přirozené tvarokrásy má v sobě i typické ženské kouzlo, šarm, charisma. Nic není víc! Právě tyto vlastnosti je třeba hledat, rozvíjet a navazovat je na to, co nám bylo přírodou dáno po fyzické stránce, měla by si to uvědomit každá žena. Nejde o pěstování povrchních hodnot a snahu přiblížit se veřejně prezentovaným ideálům, ale o objevení a následné zdůraznění skutečné vnitřní magie, která je pro každou jedinečná, a teprve pak ve spojení s fyzičnem vzniká pravá nádhera.


zdroj: www.hotmodelsactress.com

Ulice je tedy pro mě živoucí galerií a zároveň i mecenášem příležitostí, zejména v jarních a letních obdobích, kdy se díla probouzejí ze zimního spánku, odkrývají své přednosti a dávají je veřejně k obdivu. Vždy jsem jako omámený a v těchto nádherných stavech hledám střípky naší slovanské krásy. Onu pověstnou slovanskou rozvernost a přirozenost krásně zachycuje na svých snímcích ukrajinský fotograf David Dubnitskij. Pokud si prohlédnete všechny jeho fotografie, zjistíte, že neexistuje jedna definice krásy. Každá ze žen je jiná, jinak tvarovaná, má jiné rysy, celkově vyzařuje jinou energii a zároveň žádná není dokonalá. A onen celkový, umělým zásahem nenarušený, dojem je pro mě moc důležitý. Je to parametr krásy, který je tak abstraktní, že je nemožné jej jakkoli jednoduše slovně popsat, a přesto hraje zcela zásadní roli. Již po několika vteřinách totiž dokáže přes vaše neurony rozpohybovat onu magickou reakci, která způsobí tu přitažlivou fascinaci a zalíbení.


zdroj: www.35photo.pro/davidfotographer/

Pěkně od shora…
Příroda nadělila vlasům nekonečně mnoho odstínů a tvarů, hnědé, blond, zrzavé, rovné, kudrnaté atd. Všechny jsou unikátní! Miluji přirozenou barvu vlasů. Je tedy skutečně nutné tuto citlivou krásu ničit chemií a měnit původní záměr přírody? Pokud chceme upoutat pozornost, není lepší je přirozeně tvarovat do různých účesů? Kapitola sama pro sebe je obličej. Má být oknem do Vašeho nitra, ale pod nánosem těžkotonážního make-upu se ztrácí často chuť to nitro zkoumat. Je třeba opatrnosti a všechny výdobytky ke zkrášlení používat s citem, mají sloužit ke zvýraznění, korekci, nikoliv ke změně Vaší podstaty…


zdroj: www.rektmag.net


zdroj: www.rektmag.net

Prsa…
Malá, nebo velká, všechna jsou skvělá! Tato část těla je odvěkým zdrojem inspirace a koncentrace zájmu. Proto sloužila a slouží jako velmi efektivní zbraň či prostředek k dosažení stanoveného cíle. Není důležitá velikost, ale umění ji správně použít. Když Vás zde příroda tvořila, měla s Vámi nějaký záměr a nějak Vás navrhla, zkuste to respektovat. Implantováním silikonových podivností je narušen řád a vznikají tak skutečně zvláštní patvary, které narušují přírodní křivky. Zejména se tyto umělé deformace projevují v situacích, kdy se těmto partiím dá ona slušivá volnost a nespoutanost pod oblečením i bez něj…


zdroj: www.rektmag.net


zdroj: www.rektmag.net

Boky a …
Zapomeňte na liposukci a lékařské zákroky, tyto úchvatné křivky se dají tvarovat i přirozeně, ať už fyzickou aktivitou či změnou stravovacích návyků. V nejlepším případě zůstaňte takové, jaké jste, každé tvary mají své kouzlo. Pokud se stále necítíte jako kus umění, dokáže to vyřešit vhodné oblečení a prádlo. Ne všechno, co nabízí nadnárodní řetězec s oblečením a prezentuje, že je zrovna IN, Vám musí zákonitě sedět. Jedinečnost si žádá jedinečné přístupy i v tomto ohledu….


zdroj: www.rektmag.net

Specifická a dalekosáhle diskutovaná záležitost je pak ochlupení na tom nejdůležitějším místě. Pokud je to nutné, upravte tvar a délku, ale jinak nechejte na svém místě! V některých kulturách je dokonce bráno jako znak dospělosti a patří na své místo. Myslím, že je tohle téma zbytečné tabu a v těch nejhorších případech dochází bez zamyšlení a diskuze k jeho odstranění. Pěstování bobřích porostů není kacířství, ale projev individuality a zralosti!


zdroj: www.rektmag.net

Nohy…
Ať už sahají do stratosféry, nebo o kousek níže, ukažte je. Volba správné krátkosti sukně je v teplých dnech zcela zásadní. Věřte mi, že Quentin Tarantino není jediný, kdo tuto část těla obdivuje. Nezapomeňte na úpravu a pedikůru, vím, že se bavíme o přirozenosti, ale tohle si neodporuje, buďte přirozené, ale opečovávané!


zdroj: www.rektmag.net

Nevím, kde jsme k tomu jako společnost přišli, že existují předem definované ideální parametry toho, co je krásné. Osobně spatřuji nádheru v rozmanitosti, nedotčených tvarech a přirozených křivkách, které se hodí maximálně citlivě zvýraznit, nikoliv zcela měnit. Lidská ruka nemůže nahradit nejvyšší umění přírody a Vy, ženy, jste přece jejím dílem. Umělé zásahy jsou nevratné a jejich momentální vnímání časem pomíjivé. Važte si všeho, co máte, a pečujte o to. “Žena je zámek a chlap je klíč.” Každé dílo má jiného obdivovatele, cesta není v přetvoření díla, ale v hledání toho správného obdivovatele. Navraťme proto do naší konzumní společnosti opět onu individualitu, která nám všem byla od narození dána, oslavujme její krásu a proměňme veřejný prostor v plejádu této přírodní nádhery!


zdroj: www.35photo.pro/davidfotographer/