Pop Smoke. Zdroj: Republic Records

Pop Smoke prý nezemřel náhodou. Podle nových důkazů šlo o plánovanou vraždu

Teprve dvacetiletá vycházející hvězda rapu zemřela ve středu 19. února. Záběry kamer otevřely diskuzi o tom, že nejspíš Pop Smokea nezastřelili během náhodné loupeže v jeho domě, jak se původně myslelo. Podle všeho mohlo jít o plánovanou vraždu.

Pop Smoke byl nalezen zastřelený ve svém domově v miliardářské čtvrti Hollywood Hills. Teorii o náhodné loupeži, která rappera stála život, nyní rozšířily záběry bezpečnostních kamer. Na skutečnost upozornil například deník Los Angeles Times a teorii později rozvedl server TMZ. Kamery údajně natočily čtyři maskované muže, kteří k Pop Smokeově vile dorazili brzy ráno a snažili se dostat dovnitř zadním vchodem.


Policie před domem Pop Smokea. Zdroj: CBSLA.com

O pár minut později se tři z nich vrátili k vstupní bráně, zatímco čtvrtý vniknul do domu zezadu. Následovalo několik výstřelů ze zbraně, po nichž podezřelý opustil vilu hlavními dveřmi a připojil se k ostatním.

Podle CNN se na policii někdo z místních dovolal a nahlásil loupež v Hollywood Hills okolo páté hodiny ranní. „Máme k dispozici mnoho informací a čeká nás hodně práce. Nemůžeme vyloučit loupež, ale na základě dostupných důkazů pravděpodobně nešlo o hlavní motiv,“ řekl médiím kapitán Jonathan Tippet z Robbery Homicide Division LAPD.

Pop Smoke bohužel není prvním umělcem s takto tragickým osudem. Právě v Hollywood Hills před více než 50 lety zavraždili stoupenci Charlese Mansona herečku Sharon Tate, což loni připomněl oscarový film Tenkrát v Hollywoodu.