Pouya v Roxy. Foto: fource.cz / Patrik Vargovčák

Undergroundová tancovačka se vším všudy. Pouya v Roxy dirigoval trapovou ceremonii

Miamský rapper Pouya přijel do Prahy už podruhé. Tentokrát do Roxy přivezl energickou show, při které mu zdatně sekundoval Boobie Lootaveli – stokilový pořízek, co vypadá jako Jim Morrison se zlatými zuby v posledním stádiu fyzické zkázy.

20. únor 2020 12:58:45

Celý večer se nesl ve znamení našlapaného crowdu, který s vojenskou disciplinovaností plnil rozkazy mistrů ceremonie. Circle pit, přebuzená basová linka i nekonečná lavina výstřelů samopalu – všechny pravověrné atributy undergroundového trapu.

Jinými slovy show kombinující prvky tradiční trapové jumpovačky, melancholického vplouvání do historie samotného hiphopu, estetické prvky gangsterské party, ale i vesnické rockové tancovačky.


Pouya. Foto: fource.cz / Patrik Vargovčák

Pouya pražské publikum zasypal velice živým setem poskládaným ze společných kolaborací obou interpretů, novějších písní i hitů staršího data. Celková dramatická kompozice večera včetně téměř groteskních tanečních kreací byla úžasná. Pětadvacetiletý rapper, je hudební veřejností chápán jako jeden z předních představitelů současného amerického undergroundového hiphopu. Právem.


Boobie Lootaveli. Foto: fource.cz / Patrik Vargovčák

V jednoduché estetice připomínající pankáče s AVU vedle metalového kamaráda z vesnice spočívá velká síla. Trackům jako SUPERMAN IS DEATH nebo Daddy Issues sluší, a podtrhuje jejich autenticitu. Okázalou rapovou show byste tu hledali marně, je v tom stále hodně z „kluka, který přijel z daleka představit to, co po večerech s kamarády dlouhé roky piluje.“

Na úplný závěr show zavzpomínali Pouya, Boobie Lootaveli a producent WYBMF (snad ještě větší kus hmoty než Boobie) na zesnulé kamarády. A tak zazněl cover tracku Awful Things od Lil Peepa a taky Look at Me od rappera XXXTentacion.


WYBMF, Pouya a Boobie Lootaveli. Foto: fource.cz / Patrik Vargovčák