Domácnost s dobrou společností. Kredit: The Agency

Ráj fanoušků Star Wars existuje! A je na prodej jen za 26 milionů dolarů

Nadšení a koníčky můžou mít mnoho podob. Když se ale skloubí s hromadou peněz k dispozici, vznikají dechberoucí záležitosti. Jako v případě jednoho kalifornského baráku.

Řeč je o vile v Hidden Hills, milionářském městečku spadajícím do správy Los Angeles. Celá oblast je obehnaná plotem s vrátnicemi, aby místní nikdo nerušil. Není se co divit, vždyť mezi dvěma tisíci obyvateli najdeme hvězdy jako Kanye West, Jamie Foxx, Miley Cyrus a Ozzy Osbourne. Nyní se můžete nastěhovat i vy.


Hidden Hills. Kredit: The Agency

K prodeji je totiž residence dlouholetého fanouška Star Wars, který svůj domov proměnil v geekovský ráj a rozhodl se ho celý přenechat kupci. Stačí zaplatit necelých 27 milionů dolarů. Filmové království se nachází ve sklepě o rozloze 465 metrů čtverečních a věřte, že každá píď je zaplněna nějakou filmovou relikvií nebo sběratelským předmětem.


Obývák pod dohledem Stormtroopers. Kredit: The Agency

„Je normální, že v celebrity přeplněných Hidden Hills mají domy obrovské pohodlné sklepy, které reflektují osobnost jejich majitele. Lidé si je zařizují podle svých koníčků a tužeb. A vlastník tohoto domů je milovník Star Wars,“ prohlásil zodpovídající realitní makléř Arvin Haddad z The Agency pro televizi CNBC.


Skromné domácí kino. Kredit: The Agency

Ačkoliv majitel zůstává pro média v anonymitě, o jeho lásce nelze pochybovat. Kromě vystavené sbírky Star Wars artefaktů si ve sklepě zřídil i tematické kino, hernu nebo bar s figurínami z kantýny na planetě Tatooine.

Mimochodem, sice pro ně koupil původní filmové kostýmy, ale za ty roky tak vybledly, že raději najal uměleckého krejčího a nechal ho vyrobit vylepšené repliky. Někdo zkrátka ví, jak si to bydlení udělat hezký.