Paul Johnson, drogový magnát Dark Webu. Foto: dailyrecord.co.uk

Nesehnal práci, tak se stal drogovým lordem. Chlápek z KFC vydělal 54 milionů

Taky jste vylezli s vysoké školy a nemůžete sehnat práci? Dvaatřicetiletý Brit Paul Johnson prodával kuřecí křidýlka v KFC, ale moc to neneslo. Aby uživil svou rodinu, rozjel virtuální drogové impérium a vydělal si v přepočtu téměř 54 milionů korun. Teď ho čeká osm let ve vězení.

Jestli jste na Netflixu zaregistrovali německý seriál How to Sell Drugs Online (Fast), dokážete si představit, jak vypadal business plan Paula Johnsona. A pokud si ještě barvitě vzpomínáte na Breaking Bad, víte jak podobné nápady dopadají.


Lia Johnson a Paul Johnson. Foto: dailyrecord.co.uk

Paul Johnson založil firmu na prodej „čaje“ se sídlem v domě, kde žil se svou manželkou a dítětem. Pofiderní společnost operovala výhradně v prostředí Dark Webu, na kterém údajněd koupíte všechno od nájemných vrahů přes falešné univerzitní tituly až po jihoamerické drogy, které zatím ani nemají jméno. Aspoň to teda tvrdí vydařený seriál How to Sell Drugs Online (Fast).

Podnikatel z Yorkshiru využíval ke všem transakcím kryptoměnu Bitcoin. Jeho nejpopulárnějším zbožím se stala extáze a LSD. V pestré nabídce ale nechyběl ani kanabis, kokain, ketamin a heroin. Celkem prodal a distribuoval 200 kilogramů drog.

Držitel univerzitního titulu z oboru byznys si nakonec vysloužil osm let natvrdo. Jeho osmadvacetiletá žena, která měla na starosti praní špinavých peněz, si odsedí dva roky.