Jickson a Yzomandias. Foto: Filip Poreba (Red Bull Content Pool)

„Je to parta kriplů, oblíbil jsem si je hned,“ říká režisér dokumentu o Milion+

„O mladejch se, more, jednou budou točit filmy,“ rapuje Yzomandias v tracku Kokalero. Sen se stal realitou a už brzy vyjde téměř půlhodinový dokumentární film o Milion+. Krtek Money Life Documentary sleduje téměř všechny členy rapového labelu na jejich loňské přelomové tour.

„Vidím v každým z nich ten potenciál, jakej maj. Pokud nebudu já šťastnej, tak nemůžu dělat šťastný ostatní,“ říká v dokumentu Jakub Vlček aka Yzomandias, lídr a hlavní tvář labelu Milion+. Kromě něj ve filmu dostávají prostor všichni členové labelu, tedy Nik Tendo, Karlo, Hasan, Robin Zoot, Konex, Jickson, Decky, Koky, Kamil Hoffman, JS, Tkeej a Andreas Gold. Film zachycuje vnitřní život, napětí i vyprodané shows po celé republice.

Krtek Money Life Documentary je projekt Red Bullu, kterého se ujali filmaři Michal „Boodya“ Budinský a Štěpán Svoboda. Oficiální premiéra proběhne 16. února na českém webu Red Bullu. O natáčení dokumentu s námi mluvil režisér Michal Budinský. „Zpětně musím říct, že když nás na tenhle projekt Red Bull oslovil, tak jsem se na moment zarazil, ale nakonec to byla obrovská a přínosná výzva,“ prozradil Boodya na VIP předpremiéře v holešovické Kabelovně.


Režisér dokumentu Michal „Boodya“ Budinský. Foto: Štěpán Svoboda

Kolik času jsi v rámci natáčení strávil s členy Milion+?
KML Tour měla šest zastávek, my jsme natáčeli na pěti z nich. Kromě toho jsme za klukama dojížděli kvůli rozhovorům a podobně. Dohromady bych to odhadl na čtrnáct dní. Myslím, že za tu chvilku jsme se Štěpánem dobře zapadli a infiltrovali se. Ačkoliv nejsem úplně klasický fanoušek rapu, s členy Milion+ jsem si sedl.

Sám se věnuješ úplně jiné hudbě a hraješ na bicí třeba v kapele Lazer Vikinga. Jaké to bylo vyrazit na rapovou tour?
Jsou to fajn týpci a je jedno, jaký kdo hraje žánr, když jste kreativní. Každý z členů labelu je úplně jiný, navíc jsou věkově rozvrstvení zhruba o 20 do 35 let. Osobně mě hodně zaujal Karlo, Jickson a samozřejmě Yzomandias. Vlastně jsem se cítil, jako by to byli staří známí, ke kterým jsme se na chvíli přidali na turné.

Co tě za tu dobu nejvíc překvapilo?
Celý dokument jsme natáčeli, protože jsme chtěli zjistit, co stojí za tím obrovským úspěchem a hypem. Zjistili jsme, že fungují jako tým lidí, kteří na sobě dřou a ve věcech mají systém. Myslel jsem, že to bude čistá rock’n’rollová jízda, ale kluci zároveň dodržují určitý režim, aby všechno fungovalo. Přes všechny ty kérky v obličeji, které někteří lidi nechápu, jsou to hrozně hodní, féroví a přátelští týpci. I když třeba zrovna rapují o děvkách.

Takže opravdu dobré duše, srdce ze zlata.
Dá se to tak říct. Oni si všechny hlášky i memes tvoří sami, to cením.