Eminem živě na Oscarech 2020. Zdroj: YouTube

Hollywood Eminemovi aplaudoval ve stoje! Hit Lose Yourself ohromil Oscary

Akademie filmového umění a věd Eminemovi po 17 letech splatila dluh. Legendární rapper totiž v roce 2003 získal Oscara za nejlepší původní song, který vznikl pro film 8. míle. Tehdy ho ale Slim Shady nezahrál naživo, letos to mohl konečně napravit.

10. únor 2020 10:56:21

Eminem se na pódiu ceremoniálu objevil znenadání potom, co diváci v sále a u obrazovek zhlédli sestřih nejlepších hudebních filmových momentů. Americký rapper odehrál svůj hit, tedy nesmrtelný Lose Yourself, společně s kapelou a komorním orchestrem. Publikum, ve kterém nechyběli čerství držtelé populárních filmových cen v čele s Joaquinem Phoenixem a Bradem Pittem, mu aplaudovalo ve stoje.

Lose Yourself patří bez přehánění k nejznámějším rapovým songům 21. století. A funguje i po tolika letech, třebaže dnes Eminem boduje se svou překvapivě vydařenou zbrusu novou deskou Music to Be Murdered By. Naživo se představila i čerstvá držitelka pěti cen Grammy Billie Eilish, která společně se svým bratrem a producentem Finneasem zahrála cover písně Yesterday od The Beatles.