Ariana Grande. Kredit: Republic Records

Ariana Grande láme rekordy mezi hudebnicemi. Má nejposlouchanější R&B alba planety?

Po pěti nominacích na Grammy sbírá zpěvačka a rapperka Ariana Grande další enormní úspěchy. Stala se totiž první ženou, která zaznamenala tři a půl miliardy přehrání na Spotify rovnou se třemi řadovými alby.

Na žebříčku posluchačů Spotify je Ariana Grande na 17. místě s téměř 45 miliony unikátních posluchačů měsíčně. V této metrice ji z žen momentálně trumfují jen Camila Cabello, Billie Eilish, Nicki Minaj, Selena Gomez a Dua Lipa. Žádná z nich se ovšem nemůže pyšnit takovou konzistentností. Zatímco spousta zpěvaček nebo rapperů dominuje streamovacím platformám s několika hity, Ariana Grande boduje s celými alby.

Její tři poslední desky, tedy My Everything, Dangerous Woman a thank u, next, se na Spotify setkaly s obovským zájmem. Každá z nich má na kontě víc než tři a půl miliardy puštění. Nejnovější z nich, která vyšla loni v únoru, navíc obsahuje hned dva hity, které se přehrály více než miliardakrát. Vedle silných popových písní přitom nahrávka thank u, next zaujme především svou R&B polohou a soulovými emocemi.

O Grande se dnes mluví také v souvislosti s posmrtným albem Maca Millera. S rapperem totiž strávila dva roky ve vztahu, jehož konec ovlivnil některé texty Macovy poslední desky Swimming i jeho pokračování Circles, které vyšlo letos v lednu. Ariana se společně s Millerem představila třeba ve starším hitu My Favorite Part. Teď fanoušci na sociálních sítích diskutují, jestli její hlas figuruje i ve (staro)novém tracku I Can See.