Jesus Rolls (Blue Finch, 2020)

Nikdo nevojebe Ježíše! Ikona z The Big Lebowski je zpět s vlastním filmem

Jeus Quintana je venku z vězení a čeká ho další dobrodružství. Tentokrát přesáhne bowlingové dráhy. Postava Ježíše, kterého v legendární komedii Big Lebowski ztvárnil John Turturro, se v březnu vrátí ve vlastním spin-offu s názvem Jesus Rolls.

30. leden 2020 10:25:46

Nejenže se John Turturro po dvaadvaceti letech znovu oblékne do Ježišovy fialové košile, nový film sám režíroval a postaral se i o scénář. Příběh odstartuje Ježíšovým propuštěním z vězení, kdy se vydá na cestu se svým nejlepším kámošem Peteym, kterého ztělesní herec Bobby Cannavale (Vinyl, Ant Man, Jumanji). Doplní je taky kadeřnice Marie v podání Audrey Tautou (Šifra mistra Leonarda, Odysea). Ve filmu se objeví i kapela Gipsy Kings, jejíž hudba k The Big Lebowski neodmyslitelně patří.

Jak by se dal nový film popsat v několika slovech? Ukredená auta, zločin, vězení a bowling. Ježíš se prý s přáteli vydá na výpravu za štěstím a udělá cokoliv, aby ho dosáhl. „Film ukazuje, jak jsou muži stupidní. Je to příběh, kdy se Ježíš dostává z vězení zpět do skutečného světa. Jde o komedii, ale velmi lidskou komedii,“ vysvětluje hlavní protagonista a režisér John Turturro.


John Turturro, Bobby Cannavale a Audrey Tautou ve filmu Jesus Rolls (Blue Finch, 2020)

Turturra podpořili i bratři Coenovi, kteří mají na svědomí jedinčnou komedii The Big Lebowski z roku 1998. Tehdy se Ježíš představil jako slizký záporák a bowlingový rival hlavních hrdinů, kterými byli Dude, Walter a Donny. Scéna, ve které olizuje bowlingovou kouli, se stala legendární. „Jestli s námi budeš chtít vyjebat a vytáhneš potom někde tu svoji stříkačku, hned ti ji seberu a vrazím ti ji s nadšením rovnou do prdele. A potom už jenom zmáčknu spoušť,“ vyhrožuje v ní Ježíš.