Kobe Bryant v roce 2014. Foto: Keith Allison (Wikimedia Commons)

Nejlepší basketbalista generace. Hráči a osobnosti vzpomínají na Kobeho Bryanta

V neděli 26. ledna odešla jedna z největších sportovních hvězd všech dob. Kobe Bryant zahynul při havárii helikoptéry, na palubě byla i jeho třináctiletá dcera Gianna. Na ikonu Los Angeles Lakers vzpomínají basketbalové hvězdy i osobnosti napříč obory, které Kobe ovlivnil.

Pět titulů šampióna NBA, nejužitečnější hráč sezóny, osmnáctinásobná All Star, dvojnásobný olympijský vítěz. To je jen výčet největších kariérních úspěchů Kobeho Bryanta. Jeho vliv ale výrazně přesahoval palubovku sportovních arén.


Kobe Bryant v roce 2007. Foto: Keith Allison (Wikimedia Commons)

Když jsem začal sledovat NBA, byl na absolutním vrcholu. Tento vrchol pak ještě několikrát překonal. Kobe Bryant byl i pro mě od dětství symbolem vítězství a tou skutečnou definicí sportovce. Pamatuju si, když jsem za Los Angeles Lakers dokola hrál ve videohře NBA Live 2004, protože Kobeho jednoduše nešlo ubránit. V roce 2010 jsme zase se spolužáky z gymplu namísto spánku před čtvrtletkou z biologie živě sledovali finále NBA a zažili, jak Kobe vyhrál svůj pátý titul šampióna NBA.


Kobe Bryant v roce 2015. Foto: Keith Allison (Wikimedia Commons)

Internet zaplavily vzpomínky Kobeho souputníků, přátel i osobností, které inspiroval nebo jim přímo změnil život. Tady je několik z nich.

Tracy McGrady

Rick Ross, Billie Eilish, Quavo a další

Vince Carter

Conan O’Brien

Scottie Pippen

Jimmy Kimmel

Derek Fisher

Michael Strahan