Tyler, the Creator s mámou. Foto: YouTube

Tento večer je pro Kobeho. Ceny Grammy ovládli Tyler, the Creator nebo Billie Eilish

Grammy Awards 2020 znají své vítěze. Rovnou pět gramofonů si odnesla osmnáctiletá popová superstar Billie Eilish. Cenu za nejlepší rapové albm získal Tyler, the Creator a zpěvák Anderson .Paak se zase radoval ze dvou sošek v kategoriích věnovaných R&B.

Grammys se předávaly v noci z 26. na 27. ledna v Staples Center v Los Angeles. Tedy v aréně, kterou ve 21. století neproslavil nikdo tolik jako basketbalová legenda Kobe Bryant. Před hudebním ceremoniálem ale světěm otřásla správa o Kobeho tragické smrti při pádu helikoptéry. „Tento večer je pro Kobeho,“ řekla zpěvačka Lizzo před svým úvodním vystoupením.

Právě Lizzo zabodovala díky své loňské desce Cuz I Love You v kategoriích nejlepší urban album, R&B výkon nebo také popový výkon skrze skladbu Truth Hurts, kterou zahrála i naživo. O nejvýraznější koncert večera se ale postaral rapper a producent Tyler, the Creator, když společně s Charliem Wilsonem a Boyz II Men představil publiku zemětřesení v podobě tracků Earfquake a New Magic Wand. Oba se objevily na jeho výtečném konceptuálním albu IGOR, za kterou právem získal svou úplně první Grammy za nejlepší rapovou nahrávku. Při přebírání ceny s sebou na pódium vzal mámu.

Večer ovšem ovládl (anti)popový fenomén jménem Billie Eilish. Osmnáctiletá americká zpěvačka, která se v roce 2019 stala nejskloňovanějším jménem hudebního světa, vyhrála rovnou pět cen. Vděčí za to své debutové desce When We All Fall Asleep, Where Do We Go? a především singlu Bad Guy. Nepřekvapilo, že si dvě Grammy odnesli i rapper Lil Nas X a country zpěvák Billy Ray Cyrus za megahit Old Town Road, který loni nešlo přeslechnout. V jeho živém provedení hudebníci znovu složili hold Kobemu Bryantovi. Co se R&B týče, dvakrát byl oceněn úžasný Anderson .Paak a jeho album Ventura.

Kompletní výsledky 62. ročníku Grammy Award najdete na jejich oficiálních stránkách.