The Witcher. Foto: Netflix

Zaklínač láme rekordy sledovanosti Netflixu! Vzniká druhá řada i animovaný film

Geralt z Rivie je novým vládcem Netflixu. První řada fantasy dobrodružství The Witcher aka Zaklínač se stala nejsledovanější seriálovou premiérou v historii americké streamovací platformy.

24. leden 2020 09:36:32

Zabíjení nestvůr, krvavé souboje, nekončící dobrodružství a spousta lásky i sexu. Show o putování samotářského Bílého vlka předčila všechna očekávání. Netflix zveřejnil, že první řadu serálu si jen za první čtyři týdny po zveřejnění pustili uživatelé ze 76 milionů účtů po celém světě. Do celkového počtu se řadí pouze ty, ze kterých se někdo koukal na minimálně dvě minuty jedné epizody. Dalším fenoménem Netflixu je zatím letos seriálové psychodrama You, které ve stejné statistice zaznamenalo 54 milionů účtů.

Ještě před prosincovou premiérou první řady se ofiicálně potvrdilo pokračování Zaklínače, ve kterém se znovu představí trojice hlavních protagonistů. A to Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) a Freya Allan (Cirilla). Termín vydání druhé řady zatím neznáme, mluví se ale taky o animovaném filmu s názvem The Witcher: Nightmare of the Wolf. Podle všeho se vrátí v čase a představí další hrozby bájného Kontinentu.


Yennefer, Geralt a Ciri. Foto: polygon.com

Univerzum Zaklínače tak čekají velké věci. Okolo Netflixu už prý předběžně vznikají plány na desítky spin-offů a pokračování. Díky skvělému Cavillovi v hlavní roli i výtečnému příběhu, který napsal polský spisovatel Andrzej Sapkowski, funguje Zaklínač napříč seriálem stejně poutavě jako v legendárních počítačových hrách.