7krát3. Foto: Matěj Selucký

7krát3 o debutovém albu I: Budeš to milovat! Groove se mnou vždy dokáže cuknout

Má tu jeden problém, stříká tygrovaným sprejem a tak nějak si všechno dělá po svém. Štěpán Hebík alias 7krát3 patří k výrazným čerstvým objevům roku 2019. A po několika úspěšných singlech mu právě na všech digitálních platformách vyšla debutová nahrávka I.

„Mám tu jeden problém. Probudím se, udělám se,“ zpívalo se loni v květnu na české hudební scéně. Pro někoho pitomost a recese. Pro jiné R&B se světovým zvukem, výtečnou produkcí a smyslem pro humor. Šlo o singl Promiň od zpěváka s velkými brýlemi a vyladěnými barevnými outfity. Říká si 7krát3. Za tímto pseudonymem se skrývá Štěpán Hebík, který dříve hrál v kapele Pub Animals. Nyní je členem a velkou posilou labelu Bigg Boss.

Kromě dalšího singlu Tygrovanej sprej, ve kterém si střihl hostovačku legendární Jiří Korn, se 7krát3 objevil třeba i na loňských deskách PSH a DJ Wiche. O to víc jsou jeho fans (a vlastně i haters) zvědaví na to, jak asi bude znít debutová nahrávka. Symbolicky vychází 21. 1. a nese název I. Má celkem 6 skladeb a nelze proto striktně říct, jestli jde o EP nebo dlouhohrající album. Ale vlastně na tom vůbec nezáleží, ostatně stejně jako na žánrových škatulkách a všech pravidlech v jeho saténovém světě.

Proč se nakonec vydání tvé první nahrávky posunulo až na leden?
Nahrávka, album, nebo EP, říkej tomu, jak chceš. Dříve jsem sliboval, že deska vyjde v prosinci. Ke konci roku toho ale najednou vyšlo hafo. Mimo jiné taky album DJ Wiche, na kterém se zjevím ve dvou skladbách. Z toho mám velkou radost. Můj debut se jmenuje I a vychází příznačně dvacátého prvního první. Na albu se objevily všechny dosavadní singly a dvě další skladby.

Kdo se kromě tebe podílel na produkci nahrávky?
Čtyři tracky ze šesti jsem produkoval sám. Promiň jsem dělal s budějickým U RH+ a o další se postaral Mike Trafik. Jde o jeden G-Funk, který jsme oživili s bubeníkem Adamem Kollerem, basákem Matějem Havlíčkem a Michaelem Říhou, který hraje na kytaru a wurlitzer. Takže to má hodně živý a organický sound. Vše mícháme v pražském Rooftop studiu. Budeš to milovat!

V singlu Tygrovanej sprej zazářil Jiří Korn. Jací další hosté figuruju na albu?
V tracku Boh Dal Love s Trafikovou produkcí se současně představí Orion a Vladimir 518, takže celá parta PSH. Jeden MC byl ještě v jednání do poslední písně, kterou jsem produkoval. Ale pomalu z toho sešlo, protože mě to začalo bavit tak, jak to momentálně je, to znamená bez featu. Jinak se na desce objevila spousta lidí včetně vokalistů, instrumentalistů a tak dále. Například Igor Ochepovsky v Tygrovaným spreji na kytaru. Ten výčet by byl dlouhý. Do budoucna chci více spolupracovat s takovými hudebníky. Máme tady spousty talentovaných lidí a muzika je pro mě mimo jiné spojování jejich energií.

Myslíš, že se na zvuku nahrávky podepisuje i tvá předešlá kapitola se skupinou Pub Animals?
Na tvorbě zvuku nahrávek se odráží všechno, co jsem doposud dělal. Pub Animals mě toho naučili dost. Celou desku Fatherland jsme si natáčeli sami spolu s Michaelem Říhou, se kterým dodnes spolupracuju. Naučil jsem se hlavně realizovat představu o zvuku nahrávky, naučil jsem se natáčet sám a taky spoustu věcí ohledně postprodukce. Tam jsem se celkem vyškolil, i když bych dnes ke spoustě věcem přistupoval úplně jinak.

Naživo v Café V Lese jsi představil taky skladbu Vzducholoď. Bavil tě vždycky funk, ke kterému se u nás poslední tři dekády hlásí spousta kapel v čele s J.A.R.?
Nakonec jsem se ale rozhodl, že Vzducholoď na albu nevyjde. Zkrátka mi do toho nezapadá. Natočená Vzducholoď tak zůstává ve vzduchu a možná zazní na některém z plánovaných koncertů živě. Jestli někdy nahrávka vyjde, ukáže čas. Funk je ale žánr, který mě dodnes ovlivňuje. Groove se mnou vždycky dokáže cuknout, a to mám rád. Z funku v podstatě později vykvetlo hodně dalších žánrů, jako je právě R&B. J.A.R. jsou samozřejmě modly a jejich poslední alba zní pořád fresh.

Debutové album I poslouchejte na Spotify nebo Apple Music.