Eminem – Music to Be Murdered By (2020, Interscope Records)

Hudba, která tě zavraždí! Eminem překvapuje novou deskou v produkci Dr. Dre

Ačkoliv se 17. ledna čekalo hlavně na vydání posmrtného alba Maca Millera, bez jakéhokoliv varování se objevila taky nová deska dalšího velkého rappera. Jednoho z těch absolutně největších. Music to Be Murdered By je jedenáctou řadovou nahrávkou ikonického Eminema, kterou produkoval Dr. Dre.

17. leden 2020 10:30:07

Při letmém pohledu na tracklist o celkem 20 položkách zaujme spousta zvučných jmen. Mezi velká překvapení patří banger Godzilla, ve kterém hostuje nedávno zesnulý rapper Juice WRLD. V tracku Lock It Up zas figuruje multiinstrumentalista a neo-soul man Anderson .Paak.

Největší rádiový potenciál ale bez pochyby nabízí hit Those Kinda Nights, ve kterém zpívá britská superstar Ed Sheeran. S detroitským rapperem mimo jiné spojil síly třeba na své loňské nahrávce No.6 Collaborations Project nebo prostřednictvím Eminemova staršího tracku River.

Výčet hostů obsahuje také jména jako Young M.A, Don Toliver, Skylar Grey, Q-Tip, KXNG Crooked a Black Thought z The Roots. Obrovským lákadlem je každopádně produkce, pod kterou se podepsala jedna z nejvlivnějších osobností hip hopu všech dob, a to Dr. Dre. Vedle bangerů a prvoplánových hitovek tak na albu narazíme třeba i na temnou skladbu Darkness.

Ta pracuje se motivy jedinečné balady The Sounds of Silence od Simona & Garfunkela a odkazuje na nedávné střelby v mnoha amerických školách nebo Las Vegas a další tragédie posledních let. Music to Be Murdered By se přesto nebere zbytečně vážně a po prvním poslechu baví spoustou popkulturních referencí i svým nadhledem.