Kato. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Content Pool)

DJ Fatte, Kato a deset vůní české produkce. Ochutnej kompilaci One Sample Many Tastes

Jeden sample, stejná pravidla a desítky různých přístupů. Challenge českých hiphopových producentů přinesla zajímavé výsledky. Poslechněte si novou kompilaci One Sample Many Tastes, která pohromadě představuje produkci tuzemských hudebníků jako WaveBeatz, Kato, Neri a Kubake.

9. leden 2020 09:27:19

Koncem léta roku 2019 se na jedné soukromé Facebookové skupině, kde se vyskytují a druží čeští hudební producenti, objevil návrh od jednoho z nich. Návrh na beat-battle. Do diskuse přispěl i DJ Fatte, který tenhle nápad přetavil v myšlenku přátelské kompilace tracků od různých producentů, která vznikne z výsledků producentské challenge, do které se může kdokoliv přihlásit.


Praktického organizování se ujal Kubake, který měl prý něco podobného plánoval už dlouho. Pravidla soutěže zněla poměrně jednoduše a jasně – Vytvořit dvouminutový track ze zadaného samplu s minimálně jednou přidanou autorskou dohrávkou, třeba basovou linkou. Soutěžním samplem se zvolila píseň od Stevieho Wondera, a to Love’s In Need of Love Today.


DJ Fatte. Kredit: tynikdy.cz


Když se nahrávky asi po měsíci sešly a došlo ke kýženému releasu, objevil se produkt, který nese neskutečně milou a přátelskou filosofii, ale zároveň zachovává soutěžního ducha celého projektu. Vedle méně známých jmen se tady objevuje třeba Kato, už zmíněný DJ Fatte, WaveBeatz nebo Neri.


Kato. Foto: Lukáš Wagneter (Red Bull Content Pool)


Samotné tracky, jak už předurčuje výběr soutěžního samplu, ze kterého mohli producenti tvořit, leží v poloze staršího hiphopového soundu a starých dobrých ověřených postupů. Nahrávka jako celek je posluchačsky velmi vděčná a i když jde o kolekci vznikající na stejném jádru jednoho samplu, nepůsobí monotónně.

Z celé challenge mě osobně nejvíc oslovil track pojmenovaný Stevie Wu-nder od producenta Timmyho. Za poslech, ale nahrávka stojí kompletně celá. 
Výbornou zprávou nakonec také je, že by mělo jít o první díl plánované série producentských soutěží a výzev. Proto kromě poslechu nahrávky One Sample Many Tastes, kterou si můžete pustit třeba na Bandcampu a YouTube, sledujte novinky na Facebooku.