Twenty One Pilots. Kredit: Colours of Ostrava

Twenty One Pilots se vrací! Populární dvojka je headlinerem Colours of Ostrava

Prvním oznámeným headlinerem příštího ročníku festivalu Colours of Ostrava je americké duo Twenty One Pilots. Přivezou s sebou mimo jiné i písně z alba Blurryface, které se stalo oficiálně nejprodávanější poprockovou nahrávkou této dekády.

3. prosinec 2019 10:46:18

Zatímco jiné festivaly v posledních týdnech začaly odhalovat svůj program, Colours of Ostrava si výjimečně daly na čas. Se zveřejněním prvního jména a zároveň jednoho z hlavních hvězd připravovaného ročníku, ale ostravský festival své fanoušky nezklamal. V termínu 15. až 18. července 2020 přijede do industriálního areálu Dolní Vítkovice jedna z nejúspěšnějších poprockových skupin desetiletí, a to Twenty One Pilots.

Dvojice, kterou tvoří frontman Tyler Joseph a bubeník Josh Dun, proslula po celém světě strhující show. Při jednom ze svých prvních pražských koncertů Twenty One Pilots přivezli čirou energii do Lucerna Music Bar, jejich fanouškovská armáda v kuklách a čepicích o pár let později vyprodala rovnou Tipsport Arenu a následně zaplnila i O2 Arenu. Nyní se vrátí na jeden z největších letních festivalů u nás.

Twenty One Pilots proslavil především hiphopově laděný hit Stressed Out, jehož videoklip na YouTube nasbíral už přes 1,8 miliard zhlédnutí. Jde zároveň o hlavní singl přelomového alba Blurryface z roku 2015, které kapelu katapultovalo mezi největší jména současné pop music. Podle statistik americké hitparády a magazínu Billboard je právě tahle deska vůbec nejprodávanější rockovou nahrávkou celé dekády, ačkoliv žánrové škatulky jsou tady velmi zavádějící. Jen pro zajímavost, Blurryface vedl prestižní hitparádu celkem devět týdnů.

„Když skládáte hudbu, která vyjadřuje pochybnosti, starosti nebo myšlenky o temnějších věcech, kterými prochází dospívající člověk, lidé začnou poslouchat někoho, kdo o tom mluví nahlas,“ říká zpěvák a multiinstrumentalista Tyler Joseph, který se ve svých textech často věnuje tématům deprese a úzkosti. Vstupenky na Twenty One Pilots a festival Colours of Ostrava lze už nyní zakoupit online.