The Atavists

Nezapomeňme. Na Koncertu pro Paměť národa zahrají i Vladimir 518 a The Atavists

Připomeňte si sametovou revoluci a oslavte 28. říjen s dobrou hudbou. Forum Karlín bude celý večer patřit Koncertu pro Paměť národa. Vystoupí desítky tuzemských hudebníků včetně zástupců labelu Bigg Boss.

V rámci pondělního koncertu se v pražském Foru Karlín představí umělci napříč generacemi a styly. Na dlouhém seznamu vystupujících nechybí například Vypsaná fixa, Prago Union, Mydy Rabycad, Aneta Langerová, Bára Poláková, Dan Bárta, Ben Cristovao, Thom Artway, Michal Pavlíček a Jaroslav Hutka.

Nabytý program hudebníků a řečníků večer doplní také Vladimir 518 s Mikem T nebo The Atavists, kteří patří mezi členy labelu Bigg Boss. Několik otázek nejen ohledně Koncertu pro Paměť národa jsme proto položili frontmanovi The Atavists Adamu Krofianovi. Večer ve Foru Karlín odstartuje už v 19:30. #NEZAPOMEŇME


The Atavists. Foto: František Ortmann

Co pro vás byl rozhodující faktor, když jste kývli na účast na tomhle koncertě?
Paměť národa je projekt, který hodně sleduji a měl jsem radost, že nás oslovili. Rádi se v takovéto společnosti ukážeme.

Je dnes připomínání si událostí, jako jsou sametová revoluce a vznik Československa, ještě důležitější než kdykoliv předtím?
Dle mého názoru určitě. S rostoucí nostalgií po časech minulých a s rostoucí popularitou nejrůznějších populistických uskupení je dobré si připomínat, proč je dobré, že žijeme ve svobodné době a máme možnosti, jaké máme.

Jak bude vypadat vaše vystoupení ve Foru Karlín?
Máme hodně striktní časový výsek pro naše vystoupení, zahrajeme tedy dvě věci, které se charakterem podle našeho názoru pro tuto akci nejvíce hodí.

Dojde zase na nějaký crossover více členů labelu jako třeba na ceremoniálu Cen Anděl?
V tomto případě ne. Neznamená to ale, že se tak nestane na jiných akcích v budoucnu.


The Atavists a Vladimir 518 při vystoupení na Cenách Anděl 2018. Foto: Lukas Wagneter

Koncert pro Paměť národa má zároveň připomenout legendární Koncert pro všechny slušný lidi z prosince 1989. Vnímáš ho stále jako důležitý porevoluční milník a moment?
Určitě to byl jeden z těch milníků, co se kultury týče. Přece jenom tam vystoupili i lidé jako Marta Kubišová nebo Karel Kryl, což by před listopadovými událostmi bylo jen těžko myslitelné.

Co jsou teď hlavní plány The Atavists do konce roku?
Momentálně křižujeme republiku i část evropy v rámci naší LO-FI LIVE tour. Před Vánoci vyjde nový vinyl se záznamem našeho květnového koncertu v pražských Letňanech, kde jsme předskakovali britským Muse a ten by měl být doplněný i nějakým videozáznamem. Po Novém roce se chci soustředit na práci na další studiové desce.


Nezapomeňme. Kredit: Paměť národa