Snoop Shelby. Foto: YouTube

Snoop Dogg v Peaky Blinders? Podívejte se, jak rapuje znělku od Nicka Cavea

O málokterém seriálu se dneska mluví tak jako o britských Peaky Blinders. S pátou řadou se jeho dalším superfanouškem stal i legendární Snoop Dogg. Poslechněte si, jak předělal kultovní znělku od Nicka Cavea.

14. říjen 2019 10:18:42

Ikona West Coast rapu se ve videu přejmenovala na Snoop Shelby. Odkazuje samozřejmě na hlavní postavu Thomase Shelbyho, kterého v seriálu Peaky Blinders ztvárnil fenomenální irský herec Cillian Murphy. V charakteristické gangsterské čepici (s přichystanou žiletkou) představuje vlastní verzi vynikající skladby Red Right Hand od Nicka Cavea, která se stala hlavním theme songem seriálu.

Na konci léta se gangy z Birminghamu vrátily na BBC s premiérovým dílem nové řady v obrovském očekávání. Velký úspěch seriál nakonec zaznamenal i na Netflixu, kde si můžete všech pět sérií kompletně pustit. Mezi velké příznivce hitu patří i spousta rapperů a celebrit včetně britského hudebníka Yungbluda, se kterým jsme před časem dělali rozhovor.

Mezi zarytými fanoušky kromě Snoop Dogga nechybí ani A$AP Rocky nebo Brad Pitt. „Zkontaktovali jsme se spoustou lidí, kteří by si v seriálu chtěli střihnout cameo. Myslím, že šestá řada v tomhle ohledu otevře dveře pro pár celebrit,“ řekl deníku The Guardian autor a scénárista Peaky Blinders Steven Knight.


Peaky Blinders se letos vrátili s pátou řadou. Foto: Netflix

Je tedy teoretické možné, že se v chystané řadě v roce 2021 mihne i samotný Snoop Dogg. Ten v srpnu vydal svou sedmnáctou deskou I Wanna Thank Me a přizval si na ni hvězdy jako Wiz Khalifa, Trey Songz a Chris Brown. Daleko větší poprask s novým albem každopádně způsobili právě Nick Cave & The Bad Seeds, autoři originálu znělky k Peaky Blinders. Jejich překvapivá a trýznivá novinka Ghosteen je na webu Metacritic zatím nejlépe hodnocenou nahrávkou roku 2019.