7krát3 během natáčení videoklipu Tygrovanej sprej. Foto: Ondřej Hnilica

7krát3 o klipu Tygrovanej sprej: Jirka Korn toho pro rap udělal hodně

Jak vznikal nový videosingl Tygrovanej sprej a co dalšího plánuje letošní posila labelu Bigg Boss? Zpěvák a producent 7krát3 prozrazuje, jak se dal dohromady s legendou české pop music Jiřím Kornem.

1. říjen 2019 09:35:47

Po úspěchu hitu Promiň a vydání několika dalších tracků v čele s emotivním singlem Pobývám tu se Štěpán Hebík aka 7krát3 vrací s návykově chytlavou novinkou. Pod videoklip Tygrovanej sprej se opět podepsal režisér Benjamin Buttler, se kterým už 7krát3 spolupracoval a postupně dokázal vystavět osobitý vizuální styl, který přirozeně propojuje hudebníkovu dosavadní tvorbu. Jeho aktuálnímu tracku nasazuje pomyslnou korunu hostující zpěvák Jiří Korn, se kterým bývá Štěpán často srovnávaný.

„Lákám tě svým tygřím sprejem a ty jednou poznáš, kdo já jsem,“ zpívá Jiří Korn v nejnovější písničce ze stáje Bigg Boss. Před lety se s labelem spojil prostřednictvím tracku Kilovej bůh, kde kromě Vladimira 518 figuroval taky Matěj Ruppert nebo Roman Holý. Nejen to, proč si pro Tygrovanej sprej vybral právě Jiřího Korna, přibližuje 7krát3 v rozhovoru.

Na sociálních sítích tě mnozí přirovnávali k novodobému Jiřímu Kornovi. Co pro tebe znamená?
Popravdě mi je jedno, komu koho připomínám. I když vím, že by to pro mě mohlo znít lichotivě. Protože Jirka Korn je velká modla a pro českou scénu a pro rap toho hodně udělal. Vždycky tvořil nadčasově, a to i přes nepochopení mnoha lidí. Pokud bych měl vypíchnout jednu osobnost české pop music, byl by to právě on.

Je teda vlastně Tygrovanej sprej tak trochu reakcí na přání fanoušků?
Někdo to tak může vnímat. Nejspíš bych udělal track s Jirkou Kornem, i kdyby taková přání ve vzduchu nebyla. Fakt, že mě lidi k němu přirovnávají, mě možná ještě víc vyhecoval a přesvědčil o tom, že bychom k sobě fakt ladili. Ale ještě předtím jsem chtěl udělat devadesátkovej song s moderním nádechem. Když jsem pak seděl ve studiu, úplně jsem ho tam slyšel. Dokážu si představit, že bych se tímhle obdobím nechal inspirovat ještě v nějakým dalším songu.

Napadá tě další legenda, kterou by sis přál na hostovačku?
Je tu spousta hudebníků, na který se zapomnělo. A nejde jenom o zpěváky nebo rappery. Je to nespočet božích instrumentalistů, jejichž jména nikdo nezná, ale právě oni dávají nesmrtelnost a vibe všem těm songům. Za mě jedna legenda stačí. Pak by se ze mě stal sentimentální týpek, a to nechceš!

Videoklip je zase trefa, parádně se ti daří udržovat tuhle osobitou estetiku. Jsou všechny vizuály včetně tvých outfitů primárně z tvé hlavy?
Outfity jsou vždycky z mý hlavy a to včetně těch dámských. Finální podobě předchází hodně rozhovorů a hledání inspirace. Je pravda, že s Benjaminem Buttlerem se na estetice shodneme a hledáme něco speciálního a neotřelýho. Má na mě dobrej vliv a ví, že si může dovolit zajít daleko. Tentokrát jsme se snažili o dokonale béčkovej look s velkým počtem zoomů a jiskrných pohledů. V týhle souvislosti bych taky chtěl zmínit jméno kameramana Michala Šindeláře.

S Benjaminem jsi natáčel už poněkolikáté. Umíš si představit, že bys mu svěřil všechny své budoucí klipy, aby se udržel tenhle pastelový styl?
Popravdě bude těžký najít někoho jinýho, jehož styl by mě takhle výrazně oslovil. Ale vím, že jednou bude na čase pracovat taky s jinými artists. Navíc Benjo chce točení klipů výrazně omezit. Už teď si vybíral s kým bude a nebude pracovat. V době, kdy jsme natáčeli tuhle věc, se makalo na klipech pro Sameye. Takže se řešily deadliny a natáčecí dny, aby se se Sameyem nekryly. Další břímě bylo Lambo. Ten kousek je neskutečně vzácnej a každý zacházení s ním byl hroznej hrot.

Jak se ti dělalo s PSH na Acid Ego? Plánují už se další spolupráce s ostatními členy Bigg Boss?
Acid Ego je skvělá pecka. Mám rád tyhle zlý beaty a jasnej diktát. Spousta lidí ani neví, že jsem ještě něco málo potvořil v songu Milion a že na albu měl bejt ještě jeden track, kde jsem měl připravenou krutou sloku. Track už se ale bohužel na desku nestihl dokončit. Uvidíme, jestli to ještě dotáhneme a vydáme zvlášť, nebo uděláme ještě úplně jinou věc.

Plánuješ teď další videosingly, nebo už prioritně řešíš debutovou desku 7krát3?
Můj plán jsou ještě dva další singly, který v prosinci doplní vydání EP. Mám rozděláno několik collabs, o kterých bych ještě nerad něco prozrazoval a samozřejmě se chystám vylézt na stage. 5. října mám svou první show v mým hoodu v Českých Budějovicích v klubu Komiks.