Orion. Foto: YouTube

Pssst! PSH a Maniak posílají babiččin ajvar a nový videoklip z Bosny

„Říkám ti radši mlč, než abys šířil hovna, ty si zpátky do prdele strč,“ rapuje Orion v tracku Pssst z čerstvé desky PSH. Venku už je i nový videoklip, který se natáčel tři dny v Bosně. Objevil se v něm i Maniak a Black Angelika.

27. září 2019 15:35:17

Od vydání alba Debut uběhly už tři týdny. Nyní se PSH konečně hlásí o slovo i s novým videoklipem. Po loňském Kdo já jsem tentokrát padla volba na track Pssst, ve kterém hostuje rapper Maniak a DJ Black Angelika. Natáčení probíhalo během letní cesty po Bosně, na kterou se společně vydala celá parta okolo labelu Bigg Boss. O režii, kameru a střih videoklipu se postaral Gulio Del Blasio.

Více nám o samotném natáčení řekl hlavní produkční a neodmyslitelný člen rodiny Bigg Boss Stefan Motika. Klip Pssst se natáčel mimo jiné i v jeho rodné vesnici a v závěrečných minutách videa doslova vaří tradiční ajvar podle receptu své babičky. Stefa se rozpovídal i o plánech na další videoklipy PSH nebo roli Maniaka a Angeliky v rámci celého labelu.


Vladimir 518 a Stefan Motika. Foto: Adamko

Kde přesně se videoklip natáčel?
Natáčeli jsme v mojí rodný vesnici Kiseljak, a pak na pár lokacích v Sarajevu. Nejvýznamnější z nich je asi Ciglane, který jde vidět hned na začátku klipu. Hledali jsme neotřelý lokace, nechtěli jsem jít prvoplánově po tom, co všichni znají z fotek. Spíš nám šlo o to, vybrat místa která nás v Bosně baví, ale nejsou nijak známá ani významná. Sarajevo je dodnes hodně poznamenaný válkou. Přestože uběhlo už 24 let od jejího konce, město je stále dost zničený a stopy po tvrdým válečným období najdete všude.

Kam všude jste vlastně v rámci téhle letní cesty jeli?
Cesta do Bosny je poměrně dlouhá a náročná. Jedna z variant je jet přes Bratislavu, a pak do Budapešti. Následně dolů na Pécs, Osijek v Chorvatsku, a potom až do Bosny, konkrétně na přejezd Slavonský Brod. Když jsme přijeli v noci na hranice, tak nás samozřejmě nechtěli pustit, protože jsme neměli papíry na techniku, kterou jsme vezli. Aby toho nebylo málo Gulio měl půjčený nějaký custom objektivy, se kterými se točil Černobyl. Takže poměrně drahá záležitost, kterou úplně nešlo uhrát na amatérskou techniku. Bosna je ale Bosna, takže to vyřešil menší úplatek a mohli jsme pokračovat posledních 200 km do Sarajeva, kam jedeš po okresních cestách. Maniak se ukázal jako velmi dobrej řidič, když za mnou celou dobu držel stopu. Tři dny jsme točili ,a pak kluci vyrazili na cestu zpět. Vzali to ještě přes Grape Festival, kde odehráli koncert na Red Bull Music Stage, a druhej den zamířili na České hrady na Veveří.


Orion, Maniak, Vladimir 518 ve videoklipu k tracku Pssst. Foto: YouTube

O Maniakovi se často mluví jako o „mladém vlkovi“ labelu. Jak důležitý je pro celou rodinu Bigg Boss?
Myslím že dost, je to mladá krev. Už má poměrně pevnou půdu po nohama, kterou si za ty roky vytvořil, jde si za svým a má svůj styl. Je hodně soběstačnej. Točí, vydává a jezdí koncerty v podstatě bez našeho přičinění, což je vlastně jedinej možnej způsob, jak to u nás v labelu dělat. Je pravda, že Maniak a PSH mají trochu odlišnou posluchačskou fanbase, ale spolupráce jim sedí a rádi dělají nový věci. Mě osobně Maniakův part v tomhle tracku strašně baví.

Ve videoklipu se objevila i Black Angelika. Jaká je teď její role v Bigg Boss?
Angelika je dvorní DJ Maniaka, jezdí s ním v podstatě všechny koncerty. Teď nově dělá i svůj první mejdan BLACK v Cargo Gallery. Myslím, že vzhledem k tomu, jak má našláplo, se bude její role v label postupně zvětšovat. Je jenom na ní, jak moc času tomu bude chtít věnovat, label je plně ready jí dát support s jejími projekty. Nevím, jestli neprozradím ještě tajnou věc, ale Štěpán Hebík aka 7krát3 si ji bere na svůj úplně první koncert v rodných Českých Budějovicích, který se uskuteční 5. října v Komicsu. Tak uvidíme, jestli i tahle spolupráce bude pokračovat dál a jak si sednou. Podle mě je to velmi zájímavý spojení.


PSH. Foto: Marek Musil

Už plánujete další videoklipy k ostatním trackům z Debutu?
No jasně, jedeme teď na plný obrátky! Minulý týden jsme točili s Morelem v Brně klip k tracku Co jsi čekal. Následuje Role X s Vítkem Hradilem, kterou točíme za dva týdny, a postupně dotahujeme další plány. Některý z klipů jsou produkčně i finančně složitější, takže zatím nemáme přesně definovaný termíny natáčení, ale myslím, že v průběhu podzimu půjdeme ven ještě minimálně s dvěma až třemi videoklipy.