The Mandalorian. Kredit: Disney+

Nájemní lovci, vrazi a Disney. Seriál The Mandalorian rozšíří univerzum Star Wars

Přesně před rokem se v Los Angeles začal natáčet seriál Star Wars: The Mandalorian. Půjde o jedno z hlavní lákadel nové streamovací platformy Disney+, která se společně s premiérou první řady seriálu spustí už 12. listopadu. Kdo je vlastně The Mandalorian a co od novinky čekat?

24. září 2019 15:09:10

Mandaloriani jsou převážně lidskou etnolingvistickou kulturní skupinou, která vznikla na planetě Mandalore. Doposud nejslavnějším Mandalorianem byl nájemný lovec, žoldák a vrah Jango Fett. Poté, co přišel o hlavu v bitvě na Geonosis, na jeho místo nastoupil Boba Fett – klon, kterého Jango vychoval jako vlastního syna.


Boba Fett v originální trilogii Star Wars.

Dnes se fanoušci de facto dohadují, jestli ho vůbec můžeme považovat za čistokrevného Mandaloriana. Ale není to ostatně důležité, protože když firmu a dílo LucasFilm prodal George Lucas firmě s myší hlavou ve znaku, je všechno jinak a staré pořádky už neplatí… I tak se ale vyplatí u nového projektu s logem Disney+ zpozornět.

Původně mělo jít o dílo věnující se právě životu Boby Fetta. Dokonce herec Pedro Pascal, který v seriálu ztvární hlavní roli, v jednom z rozhovorů vzpomínal na to, jak ho vyvedli z omylu. Nakonec na Disney+ dostaneme příběh o úplně novém Mandalorianovi, samotáři někde na vnějším okraji galaxie. Děj se bude odehrávat jen pár let po zničení druhé Hvězdy smrti a událostech z filmu Návrat Jediho.

Protagonista hlavního hrdiny Pedro Pascal se proslavil třeba jako Javier Peña v seriálu Narcos nebo Oberyn z Hry o trůny. Zaujme také jméno Gina Carano, která před hereckou kariérou v čele s filmem Deadpool proslula v kleci jako MMA zápasnice. Kromě ní se v seriálu představí i Nick Nolte nebo Carl Weathers (Apollo Creed z populárních filmů o boxerovi Rockym).

Především se ale pod The Mandalorian jako autor a scénárista podepsal Jon Favreau. Jasně, můžete si na něj vzpomenout coby kuchaře z filmu Šéf nebo Iron Manova bodyguarda Happyho Hogana. Ale Favreau si ve filmovém byznyse nezískal uznání pouze jako herece, ale i režisér. Má na svědomí nového (a krásného) Lvího Krále, dva filmy o Iron Manovi, ale také naprostý nesmysl Kovbojové a vetřelci. V univerzu Star Wars už se také mihl – namluvil postavu Mandaloriana Pre Vislu v animovaných Klonových válkách nebo ztělesnil pilota Rio Durranta ve spin-offu Solo.


Autor a scénárista seriálu Jon Favreau.

Fakt, že se o Mandalorianovi ví tak málo, samozřejmě přispívá ke vzniku spousty fanouškovských teorií. Jisté ovšem je, že trailer vypadá slibně – rozhodně slibněji než cokoli, co jsme zatím viděli v souvislosti s devátou epizodou hlavní ságy Star Wars. První řadu seriálu si můžete prostřednictvím Disney+ pustit už 12. listopadu, celkově bude mít osm epizod a podle posledních zpráv už se začíná pracovat na druhé sérii. Nechť vás provází síla.