PSH. Foto: Adamko

Hudební klub Kaiser 54 ovládli Maniak, Katarzia nebo PSH

I letos je Kaiser 54 oficiální hudební klub karlovarského hudebního festivalu. Jak to tam vypadá a kdo už stihl vystoupit? Koukněte se na naši fotogalerii.

4. červenec 2019 13:50:30

Druhý den Kaiser 54 se nesl v duchu R’n’B, hip-hopu a rapu. Úvodní koncert odstartovala Hellwana, čerstvý objev a výherkyně loňského ročníku soutěže Czeching. Na pódium po ní vtrhl enfant terrible české rapové scény Maniak a po něm PSH v sestavě Vladimir 518, Orion a Mike Trafik, kteří se do Karlových Varů vraceli z vystoupení na pražském Mystic Skate Cupu. I navzdory rychlému přesunu Praha – KVIFF s sebou přivezli neskutečnou energii.

Pondělní hudební program klubu Kaiser 54 přinesl jedndu zásadní novinku – živé vystoupení Sifona z WWW v rámci afterparty ve vstupní hale klubu. Krásné novorenesanční prostory haly s majestátním mramorovým schodištěm byly přestavěny v další stage, na které vystoupil živě Sifon se svým soló projektem. Řezavé melodie, zběsilé a promyšlené beaty i temná atmosféra skvěle pracovaly ve spojení s osvíceným schodištěm a světelnou instalací Jana Hladila. Na afterparty vystoupil také Aid Kid s velmi eklektickým setem plným tanečních tracků od japonského disca až po edity známých popových songů.

V úterý publikum očarovala Katarzia se svým audiovizuálním projektem Antigona. Společně s producentem Pjoni a audiovizuální čarodějkou Katlou předvedla energické vystoupení na světové úrovni. Tímto koncertem se finálně dokončil přerod Katarzie z písničkářky do experimentální zaříkávačky uší i očí. Toto vystoupení jednoznačně patří mezi ta nejlepší, která v Kaiseru doposud proběhla. Pódium po Katarzii převzali miláčci publika a oblíbení showmani Tata Bojs. Afterparty se za gramci chopilo ostřílené trio Double J, Robot a Orion.