High Jump 2019

Odskočte si od hudby. Na High Jump se bude lítat z extrémní výšky

High Jump v Hřiměždicích je dnes už legendární letní podnik. Co čekat od jeho dvacátého ročníku?

1. červenec 2019 14:52:24

Vyhledávaná atrakce, spousta legrace, parties a muziky a samozřejmě skoky do vody. I letos má High Jump nabitý sportovní i hudební program, kromě jiného se návštěvníci lomu můžou těšit na PSH, Kraak & Smaak, Smacka, Vypsanou fixu, Manika, Fast Food Orchestra a Kapitána Dema. A pochopitelně i na to hlavní – na nebojácné skokany do vody z extrémní výšky.

Jako malá atrakce před (no malá, jak se to řekne) a teaser věcí budoucích se v Praze konal happening, jehož hlavními aktéry byli dva lidé. Jeden z nejlepších českých skokanů do vody, teprve devatenáctiletý Denis Vantuch z Brna, a přední světový flyboardista Petr Civín.

Původně chtěl Denis skočit do Vltavy z vyšehradské skály, ale v místě předpokládaného dopadu je malá hloubka. Jenže vzdát to se mu teda sakra vůbec nechtělo. Proto si přizval právě Petra Civína, který se skákání do vody věnuje již několik let a jeho největších úspěchem bylo vítězství právě v Českém poháru na závodě High Jump v roce 2017. Takže by se dalo říct, že tihle dva se hledali, až se našli. Společně na flyboradu vystoupali do výšky okolo třinácti metrů a odtud skočili oba salto vzad. Pokud vám třináct metrů přijde málo, mrkněte se na video.

Podobné a ještě extrémnější kejkle spolu chystají i na letošní High Jump, který se koná o víkendu 2. a 3. srpna. Říká se, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Stará česká pověst říká, že jen co se Horymír odsouzený k trestu smrti dostal na Šemíkovi na druhý břeh Vltavy, tak se odtud Křesomyslovi vysmál.

Od té doby se začalo levému břehu Vltavy říkat Smíchov. Uvidíme, jak moc do smíchu bude Denisovi s Petrem po jejich exhibici v Hřiměždicích, ale jedno je jisté – bude to stát za vidění! Více informací najdete na oficiální Facebookové události.