Terrorist Magazine

Tak vypadal graffiti kult. Podívej se na unikátní ukázky z Terrorist Magazine

V současné době Vladimir 518 spolu s dalšími spoluautory finalizuje nový graffiti časopis GRID, který vedle aktuálního dění na pražské scéně představí i Brno, Ostravu a Bratislavu.

21. červen 2019 11:43:00

Jak ale vypadala situace před zhruba dvaceti lety? Přinášíme vám nascanované stránky dnes už nesehnatelného Terrorist Magazine, který tehdy jádro pražské scény vydávalo v klasickém duchu xeroxovaných fanzinů. Ve své době sloužily jako hlavní komunikační osa veškerých podzemních společenství, a dnes se z nich staly vedle důležitého informačního zdroje především i raritní sběratelské předměty.

Tady to vlastně všechno začalo, což si už dneska nikdo samozřejmě nepamatuje a neuvědomuje. Před Bigg Boss jsme do roku 2006 všechno realizovali pod značkou Terrorist? Posse, ale ještě před tím vznikl někdy na rozmezí let 1995 a 1996 Terrorist Magazine. Jednoduchej, tvrdej, xeroxovanej graffiti fanzin, tak jak to tehdy bylo v underground scénách po celým světě běžný. Věci z Prahy a z Německa – konkrétně Norimberk, Dortmund, Berlén, Mnichov.
Tehdy žila z Hip Hop Culture opravdu jenom graffiti scéna, a my v ní. Všichni. Zajímavý je, že pro mě osobně ta věc kontinuálně svým způsobem pokračuje dál, furt pečujeme o nějaký zárodky postojů a energií, který byly nastavený už tehdy v časáku Terrorist.

Po několika černobílejch číslech přišlo pár barevnejch, tiskárna, zahraniční distribuce, můj brácha, úspěch ve světě. V roce 2002 jsme se na to vysrali a šli dál, vydávali desky, dělali mejdany, pak i knihy a tak dál. Zbytek už je odžitá historie a momentálně asi i ztráta času.