Rychlík jménem 7krát3. Další singl a klip skrývá rodinné souvislosti

Nová věc s názvem Pobývám tu jede na úplně jiné vlně emocí než předchozí Promiň.

Původní plán Štěpána Hebíka, který se skrývá pod pseudonymem 7krát3, byl tento track vydat až mnohem později, protože v něm odkrývá sám sebe více než je obvyklé: „Ke klipu mě inspirovala moje rodina, v jednom momentu se totiž potkala moje prababička s mým čerstvě narozeným synem. Prababička sice nedávno zesnula, takže klip už bohužel neviděla, ale ten podnět, kdy se v životě setká rodina ob pět generací ve mě zanechal velmi hluboký a neopakovatelný životní pocit”, říká Štěpán. A dodává: „V klipu se mihne celá moje rodina včetně kamarádů, je hodně prostříhaný ze starých VHS záznamů. Táta byl v devadesátých letech s kapelou v USA a přivezl si tenkrát videokameru. Takže se ve střihu potkávají některá stejná místa z minulosti i současnosti.“

Kolotoče jsou tak z dovolené v západním Německu či Anglii. „Ve videu se vracím do dětství a zároveň to byla první sólová věc kterou jsem napsal jako 7krát3.” Low budget klip vznikl v režii samotného Štěpána Hebíka ale rozhodně to na něm není znát a střihač Jakub Malý, který žije ve Walesu, se ve střižně musel hodně zapotit. Výsledek ale stojí za to.

To jenom dokazuje, že 7krát3 je samorost který si moc neláme hlavu s tím, co si o něm kdo myslí. Na otázku zda-li bude další tvorba i nadále různorodá a na kolik dalších poloh se můžeme těšit, odpovídá: „Je to hodně různorodé, troufám si tvrdit, že každá další věc kterou mám připravenou, je úplně jiná. Nechci prozrazovat ty nadcházející polohy, ale každá věc je svým způsobem hodně odlišná od té předchozí, takže nuda se ani do budoucna konat nebude.”