Skepta, 2019. Foto: Press

Skepta střílí ostrýma. Desku Ignorance Is Bliss uvedl beefem s Wileym

V Británii se schýlilo k bouři. Skepta po tříleté odmlce vydal nové album Ignorance Is Bliss. Od toho posledního s názvem Konnichiwa toho stihl hodně.

4. červen 2019 09:50:13

Poslední květnový den vydal Skepta nové řadové album, čekalo se na něj tři roky. Svůj první náboj do světa vyslal v podobě singl Bullet From A Gun. A zatímco do jeho textu zvládnul zakomponovat ženy, platinové desky i životní moudra, v klipu si poklidně sedí s kočárkem ve stanici metra Camden a pozoruje kolemjdoucí. Skepta stihl v nedávné minulosti uzavřít deal s Nike a začít se paktovat s Drakem. Ať se nám to líbí, nebo ne, po hlavě se vrhnul i do světa módy, absolvoval focení pro GQ s Naomi Campbel, ale i beef s kmotrem grimu Wileym. Teď se ale soustředí na muziku. Konečně.

Už s prvním novým trackem ale bylo jasné, že se Skepta nehodlá držet jenom pomalých a ponurých beatů. O jeho mindsetu svědčí třeba nedávný beef s grimovým velikánem Wileym, ve kterém se střílelo ostrými náboji. Ozývaly se sice názory, že šlo jen o promo, ale i kdyby to byla pravda, bavili se přitom fans a společně s nimi i celá britská scéna. Na Wileyho, který se nepřekrousl Skeptovu spolupráci s Dizzee Rascalem, na albu Ignorance Is Bliss nenarazíme, ale není třeba smutnit. Napříč tracklistem se totiž jako hosté představili například rapper J Hus, grimový kolektiv Boy Better Know, nigerijský zpěvák Wizkid a vycházející britská hvězda Nafe Smallz.

Skepta se za posledních deset let drží na špici a o spolupráci s ním by kromě Wileyho stál snad každý. Svůj obdiv mu vyjádřil i sám Drake, a na paty mu šlape jenom Stormzy, který od svého debutu prožívá neuvěřitelný hype. Nezbývá jen doufat, že i on letos vydá desku, tenhle souboj by stál za to! Ve Velké Británii jde teď ale nejhlasitěji slyšet právě novinku Ignorance Is Bliss od Skepty, kterou si níž můžete poslechnout celou. Žive můžete Skeptovu show vidět už v červenci na slovenském festivalu Pohoda.