Nováčkem u BiggBossu je 7krát3. Proč má dvanáct problémů, i když to nevychází?

Mimozemšťan ve službách BiggBossu je vždycky vítán, tenhle má přesah do r&b a popu a uvádí se zcela zabijáckým klipem.

Novej artist na labelu, to není jen tak. Musí projít sítem originality a to se po dlouhé době povedlo. Kde se vzal 7krát3 a proč doplňuje mozaiku na první pohled nekompatibilních interpretů BiggBossu vysvětluje jeho vůbec první rozhovor.

Kde se vzal 7krát3? Jak to vzniklo a cos dělal předtím?
Na hudební scéně se pohybuju už delší čas, spíš v žánru reggae. S budějickou partou Pub Animals jsme objeli většinu českých klubů a fesťáků a vydali dvě desky. Můj styl byl do tý doby dost ovlivněnej angličtinou s jamajským akcentem, kterej mě pořád dost baví. Do 7krát3 jsem se transformoval během mnoha probděných nocí ve studiu v časech, kdy se kapela pomalu chystala do fáze hibernace. Měl jsem nutkání natočit autorský album, kde by bylo několik česky zpívaných r&b tracků. Když jsem se pustil do beatů a textů, dostalo to zajímavej, těžko zařaditelnej ksicht.

První singl se jmenuje Promiň. Co tě vedlo k tomu udělat takhle super weirdo věc? Jak a kde ten nápad vznikl?
Popravdě toho mám rozdělanýho víc, takže vybírat se dalo. Každá další věc má jinou náladu, téma, beat. Napřed jsem měl v plánu vypouštět tracky, který jsou víc osobní. Jakmile se ale natočil klip na tuhle věc, bylo jasný, že musí jít ven jako první. Je to signifikantní singl se sdělením, že ode mě lidi můžou čekat weird věci.

S námětem na klip přišel režisér Benjamin Buttler jako s náhradní “béčkovou” variantou. Benjamin pracuje hodně s analogem a jeho klipy mají svůj originální a trochu temnější rukopis. Chtěl jsem, aby se mnou natočil něco, co bude i pro něj totálně jinde. Jsem rád, že se mi ho podařilo přesvědčit o týhle lascivní verzi, která byla původně náhradní. Natáčelo se v ateliéru, kde jsme nasvítili tenhle pastelovej vibe.

Jak se stane že člověk kterej zpívá v reggae kapele a v další hraje na trumpetu dostane nutkání natočit r&b album? Co tě k tomu vedlo popřpadě ovlivnilo?
Do trumpety si možná dáš po tomhle rozhovoru. :-D Já hraju na trombon, kámo. I když v poslední době jsem tomu moc nedával a trochu jsem vypadl ze hry.
Na r&b mě baví to napětí a přehnanost. Obecně jsem závislej na černý muzice. Doma to jelo pořád. Oba rodiče jsou muzikanti a tyhle vlivy hltali ještě za komára. Táta po revoluci dokonce nějakej čas jamoval na lodi v Karibiku s místníma fellas. To mi ještě stejkalo mlíko po bradě, podobně jak v tomhle klipu.

Učitě je nutný trochu rozebrat text k prvnímu singlu Promiň protože něco takovýho v českym rybníčku ještě slyšet nebylo. Jak tě tohle proboha napadlo?
Obvykle se s textem mažu dlouho. Je to i tím, že jsem s češtinou začal koketovat až teď. Tyhle lyrics byla výjimka. Měl jsem to hotový za pár minut. Navedl mě ten beat, kterej je už samotnej totálně hot. Ten text, jak si asi každej přebere, míří přesně k tomu, že některý věci holt vyvrcholí dřív, než bys chtěl.

Jak došlo ke spolupráci s BiggBoss? Co pro tebe tenhle label znamená a jak ho vnímáš?
S BiggBossem mě spojil producent Oliver Lowe po návštěvě v jeho studiu. Což je studio se starým kvalitním vercajkem, kde točil dřív Hapka a další legendy. Dneska tam Oliver nahrává zlý rapový tracky – žeru tyhle střety světů. Pouštěl jsem Oliverovi moje věci. Jemu to přišlo super, tak dal Vladimírovi tip a poslal mu klip. Potkali jsme se a začal se řešit release. Další spolupráce je otevřená. Pro mě, jako chlapíka z jihu, kde je celkově scéna na bodě mrazu, je to meta. Cením to. BiggBoss podporuje kvalitní a respektovaný artists a libí se mi, jakou cestou se ubírá.