Já mám sentimentální záchvaty. A co máš ty? zpívá Orion na Eskalaci bobra

Je to tak. Orion se opět pustil do zpěvu. Došlo k tomu na remixové desce Eskalace Bobra, která vznikla jako hold ke třiceti letům funkmasterů z J.A.R.

Před dvěma lety J.A.R. deskou Eskalace dobra připomněli, že jejich polévka je stále hustá. Odměnou za jejich po delší době oživlý humor a hudbu jim byly mimo jiné tři Ceny Anděl. Nyní některé skladby získávají nový život v podobě remixů, kterých se ujali Mydy Rabycad, dalekko, Midi Lidi, PSH a další.

Je zjevné, že účastníci projektu, který vychází v roce kapelních třicátých narozenin, dostali naprosto volnou ruku v tom, kterou skladbu by rádi oproti originálu ještě trochu eskalovali. Díky tomu se výběr některých písní opakuje, zatímco jiné, včetně například výrazného singlu Zhublas, se remixu nedočkaly. Rekord drží Ještě se připlazíš, které se ujali Electric Lady, Xavier Baumaxa a Midub, a Je to nejistý, které ztvárnili Bára Poláková, Mňága a Žďorp a Ecson Waldes, jenž zároveň na celou desku dohlížel.

J.A.R. k celé věci vzkazují: „Dnes je ten slavný den, od kterého si i Ty můžeš naplno vychutnat eskalujícího bobra. Tak směle do něj!“ Ano, směle do toho, protože je to docela zábavná forma, jak si původní Eskalaci dobra připomenout. Mimochodem, písničku Žárlíme na Romana si zcela pochopitelně a logicky vzali na starost Monkey Business. A naložili smrtí členům J.A.R.

A PSH si hodně nečekaně podali Sentimentu záchvat. Zatímco Viktořík, Klempa, Roman Holý i Dan Bárta tu rapují, refrén zpívá Orion. No, poslechněte si to sami.

Tracklist Eskalace Bobra
1. Ještě se připlazíš by Electric Lady
2. Když ti před Moskvou dojde pervitin by Midi Lidi
3. Je to nejistý by Ecson Waldes
4. Jsem vymletej by Michal Skořepa (Stroy)
5. Když ti před Moskvou dojde pervitin by František Štorm
6. Právě jsem se pochcala by Mucha
7. Ještě se připlazíš by Xavier Baumaxa
8. Je to nejistý by Bára Poláková
9. Tři elektrálové (Panička mix) by dalekko
10. Ještě se připlazíš by Midub
11. Je to nejistý by Mňága a Žďorp
12. Sentimentu záchvat by PSH
13. Hlídá nás satelit by Mydy Rabycad
14. Žárlíme na Romana by Monkey Business