Slap! Vypláchněte si uši savem. Berenika Kohoutová se snaží rapovat

Bejt vtipnej v hudbě je těžká disciplína. Nejlíp o tom svědčí singl Dělám stojky, kterým se snaží prorazit herečka Berenika Kohoutová.

22. květen 2019 10:27:31

Ze všeho nejdřív je důležitý si říct, kdo za tím vším stojí. Singl a klip k němu dávala dohromady parta kolem Kapitána Dema. To je ten bizarní chlápek, co zpíval tklivý písně v kapelách Southpaw nebo Republic of Two, ale nechodili mu na to moc lidi, tak si začal dělat srandu z rapu a jeho klišé. Dokud skákal po Karlíně ve svým barevným overalu a v pneumatice, bylo to místy vtipný, místy trapný, ale v rámci hry, kterou rozjel, ještě přijatelný.

Teď se ale Demo nebo-li Jiří Burian rozhodl ve stejným duchu produkovat i herečku Bereniku Kohoutovou. Společně vypotili rumunskou variaci na Skibidi od Little Big a ukradli do ní refrén od Bena Cristovaa. Místo „jedeme bomby“ Kohoutová „dělá stojky“ a pokouší se rytmicky promlouvat do tanečního beatu z ukrajinský diskotéky. Celý to splňuje všechny parametry marnýho pokusu nebo párty na oslavu křeče. Ten vtip, ten někdo tak moc chce, že to působí asi tak, jako když jde klaun do školy pobavit děti, ale zapomene si zapnout poklopec. A to teda není vtipný vůbec.
Zvlášť když klaunský kalhoty poklopce nemaj.

Vůbec nejděsivější na týhle snaze bejt cool a nad věcí je, jak je patrný, že to všichni zúčastněný strašně moc chtěj. „Myslej že mám trojky – ale já mám dvojky – jde to blbě poznat – když dělám stojky.“ To je ukázka textu, kterej by strašně toužil zlidovět a bejt kultovní. Jenže bohužel. Tady to nezazvonilo. „Je osvobozující psát svoje texty a tvořit si svou image, oddělit se od postav, které ztvárňuji,“ mele v tiskovce o svojí tvorbě hvězda televizní estrády, kde se lidi mažou krémem na boty, aby vypadali jako černoši. A nejvíc ji prý těší, že při tvorbě vlastního repertoáru může vycházet přímo ze sebe. Gratulujeme. Z tý snahy o autenticitu, opravdovost a přirozenost vyšla podprůměrná hudební demence, která se podbízí “hustou hláškou” v refrénu. “Nechci čáru.” Fakt tvrďárna!

Asi jako Vem kačky od Těžkýho Pokondra.

Vlastně existuje ještě jedna horší věc, než je tahle recese k popukání. Informace, že z toho má bejt celá deska. Tak to upřímnou soustrast. Snad do tý doby někdo Berenice zavolá, že má v televizi radši točit novou šau. A až bude před producentem dělat stojky, nebude u toho z prdele vypouštět sojky. Když už jsme u toho humnoru na úrovni. Nazdar.