Chovej se k holkám jako ke svý mámě! Denzel Curry rozdává životní rady

Táta říkal, abych se k holkám choval jako ke svý mámě. Máma říkala, abych nedůvěřoval děvkám a používal gumu… Floridský rapper Denzel Curry nezpomaluje a ve svém novém retrospektivním tracku RICKY nešetří moudry, které se ti budou hodit nejen k příštímu Dni matek.

13. květen 2019 09:24:42

Málokdo ve světě rapu od loňského roku vzbuzuje takové ohlasy jako Denzel Curry. Po neskutečných coverech písní legend Rage Against the Machine znovu dokazuje, že nemá zapotřebí zůstávat zbytečně dlouho na jednom místě. Ve svém novém tracku RICKY vsází na mnohem agresivnější polohu, tvrdý beat a text plný ironických odkazů na své rodiče a přátel.

RICKY je zároveň prvním singlem od vydání loňské přelomové desky TA13OO. S tou se Denzel etabloval jako jedna z nejvýraznějších osobností současného emo rapu. Od svých vrstevníků, kteří stejně jako on vzešli z prostředí SoundCloudu, se ale odlišuje větší invencí, zvukovou barevností a hlavně textovou i žánrovou versatilitou. Na svém temném loňském albu prozkoumával sebevražedné tendence, zarýval hluboko do vnitřních depresí a poodkrýval některé z důvodů zmatenosti generace dnešních dvacátníků. Působil u toho zvráceně a přitom zatraceně výstižně.

Tentokrát ale míří úplně jinam. V přímočarém tracku, který nemá ani dvě a půl minuty, vzpomíná na rady svých rodičů a kamaráda Rickyho. Pár dní před svátkem všech matek světa tak připomněl, co mu v dětství radila ta jeho. „Neboj se nikoho, jen toho pána nahoře. Pomodli se, než půjdeš do postele,“ říkala prý máma mladému Denzelovi každý den. Vzdává ale hold i svému otci, který ho zase naučil, jak se chovat k ženám. Původně měl Curry v Praze vystoupit jako support zpěvačky Billie Eilish na jejím srpnovém pražském koncertě. To se nakonec nestane, doufejme, že se brzo dočkáme sólové show. Denzel se zaslouženě vyšvihl ze soundcloudového undergroudu až do nejvyšší ligy. V posledních dvou letech prozkoumal rovnou několik zákoutí rapu i své temné duše a nedopustil se u toho žádných přešlapů. „Neexistují žádné limity. Mohl bych umřít každou minutou,“ rapuje čtyřiadvacetiletá vycházející hvězda třeba v singlu BLACK BALLOONS.