Foto: Netlix

Dejte si nový seriálový klenot pro milovníky temnoty, brutality a nahoty

Love Death + Robots je dotažená novinka z produkce Netflixu. A tohle jsou důvody, proč by byla škoda, aby zapadla mezi velkými a komerčně úspěšnými seriály s napumpovaným marketingem. Pozor, pouze por fajnšmekry!

Na první pohled se už z dálky se nabízí přirovnání k povedenému Animatrixu z roku 2003 který rozšiřoval svět filmového Matrixu. Ovšem v Love Death + Robots jde o úplně něco jiného. Jedná se o sérii mini příběhů a každá jednotlivá epizoda tu vypráví úplně nezávislou a samostatnou story. To je první výhoda. Můžete začít jakýmkoliv dílem a po něm vypnout, jít v klidu spát nebo konečně dělat něco užitečnějšího. Třeba číst Biggmagg…

Ale pro pořádek. Samotné kouzlo týhle seriálový novinky pro mě tví hned v několika bodech.

1. Zpracování
Každý díl je naprosto odlišně animovaný a to vždy úplně jiným tvůrcem a umělcem. Potkávají se zde tedy různé techniky animace. Některé díly jsou nakreslené ručně, některé v japonském stylu manga, jiné jsou animované počítačově a u další využívají kombinovanou animaci s hereckými výkony a CGI. Jde tedy o vizuálně velmi bohatou a dotaženou podívanou která ani po několika dílech nepřestane nudit, protože pokaždé jena co koukat.

2. Stopáž
Jednotlivé díly jsou taky různě dlouhé. Stopáž se pohybuje mezi šesti a dvaceti minutami. Prostě přesně tolik, kolik daný příběh potřebuje. První série obsahuje celkem osmnáct epizod, které pokud jste náruživý divák zvládne za dva večery.

3. Obsah
Love Death + Robots je mixem sci-fi, hororu, občas v komediálního kabátu. Každé epizoda se zabývá jiným tématem, ale ať už se týkají historie, současnosti, budoucnosti nebo ekologie a stavu planety, skoro všechny je spojuje určité poselství, který nutí k zamyšlení. Takže ať už zrovna sledujete vládu jogurtu nebo způsoby smrti Adolfa Hitlera, ani na okamžik se u toho nenudíte. A přitom si budete uvědomovat, že to není žádná bezzubá zábava. Za produkcí celého seriálu stojí kromě animátora Tima Millera, který na svět přivedl prvního Deadpoola, také slavný režisér David Fincher, autor Klubu rváčů nebo Seven a dalších slavných filmů. A na obsahuje to poznat.

Ale dost řečí. Love Death + Robots je nutnost pro všechny kdo milují mix temnoty, nihilismu, poetiky, naděje ale i surreality, brutality a nahoty.