BiggBoss otevírá druhý ročník oficiálního hudebního klubu MFFKV - KAISER 54

Hudební label BiggBoss přináší druhý ročník multižánrového pop-up klubu v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2019

8. květen 2019 15:52:52

Ten nabídne v historické budově Císařských lázní celkem sedm večerů nabitých koncerty předních českých a slovenských kapel. Novinkou letošního ročníku budou afterparties, kde se o program až do ranních hodin postarají DJs pevně spjatí s českou klubovou scénou.

„Chceme, aby návštěvníci festivalu měli po dni plném filmů na světové úrovni možnost potkat se v netradičním klubovém prostředí a užít si koncerty toho nejlepšího, co nám domácí hudební scéna nabízí,“ říká Vladimir 518, který stojí za dramaturgií klubu KAISER 54. Letošní ročník nabídne pestrý program koncertů i afterparties.

Historická budova Císařských lázní se na týden promění v multižánrový klub, který nabídne jedinečné koncerty českých a slovenských kapel, mezi než patří například Vladimir 518 s živou kapelou a hostem Matějem Ruppertem, Tata Bojs nebo Midi Lidi. Klub představí také projekt Katarzia slovenské písničkářky a hudebnice Kataríny Kubošiové, která na podzim vydala jednu z nejzásadnějších desek roku 2018 s názvem Antigona, kde se snoubí progresivní elektronika, pichlavý narativ a inteligentní texty.


J.A.R. v Kaiser 53 [Foto: BiggBoss Archiv / Adamko Hölzl – 2018]

Prostor dostanou i mladí a progresivní umělci, mezi které lze bezpochyby zařadit například raperku, skvělou performerku a zpěvačku Hellwanu, která minulý rok rozvířila vody svým jedinečným zvukem ovlivněným grimem, rnb a neo-soulem a letos v lednu vydala nové EP Phases.

V KAISER 54 letos vystoupí také pražské elektronické duo Ohm Square, ti se po delší odmlce vracejí s novým EP Can’t Believe I‘ve Still Got a Headache, na kterém si pohrávají s trochu odlehčenějšími náladami elektroniky a popu a jejich vystoupení doprovodí speciální lazer show Davida Vrbíka, který spolu s Vladimirem 518 stojí za audiovizuálním divadelním projektem SPAM.


Vladimir 518 před budovou Císařských Lázní [Foto: BiggBoss Archiv / Adamko Hölzl – 2019]

Afterparties představí to nejzajímavější z místního elektronického undergroundu. Ve spolupráci s audiovizuálním kolektivem a labelem XYZ proběhnou ve dvoraně Císařských lázní tři LIVE vystoupení mladých talentovaných producentů Olivera Torra, St. Jakoba a OGJ. Kromě živých vystoupení se návštěvníci mohou těšit na sety zručných a ostřílených DJs, mezi které patří jak legendy domácí scény a časem prověření selektoři Lumiere a Fatty M, Double J., Bidlo nebo Orion, tak i zástupci současné mladé generace progresivních a zajímavých DJs.

„Pokud si chcete zajít na koncert nebo jenom na drink a u toho poslouchat kvalitní hudbu, KAISER 54 bude přesně to ideální místo,“ dodává Stefan Motika, hlavní produkční, který s Vladimirem 518 klub připravuje.


Hlavní produkční klubu Stefan Motika [Foto: BiggBoss Archiv / Adamko Hölzl – 2019]

Jedinečnou atmosféru bude po celou dobu dokreslovat 21 metrů vysoká světelná instalace vizuálního umělce Jana Hladila a návštěvníci dostanou možnost zažít netradiční prostředí hudebního klubu v historické budově Císařských lázní, která se poté na dlouhou dobu uzavře z důvodu rekonstrukce.

Veškeré informace o programu naleznete na www.kaiserkviff.cz
Předprodej lístků: www.kaiserkviff.cz/tickets

PROGRAM KONCERTŮ KAISER 54

29. 6. – Vladimir 518 + Live band a Matěj Ruppert, Vegy, Robot za podpory MALL.cz
30.6. – PSH, Maniak, Hellwana
1. 7. – WWW, Ohm Square
2. 7. – Tata Bojs, Katarzia
4. 7. – Josef Sedloň, Fatty M, Bidlo, Lumiere, Subgate
5. 7. – Midi Lidi, Mutanti Hledaj Východisko
6. 7. – Yzomandias, Nik Tendo

PROGRAM AFTERPARITES KAISER 54

30.6. – Tuco, C. Monts
1.7. – Sifon, Aid Kid, Karaoke Tundra
2.7. – Orion, Double J., Robot
4.7. – St Jakob (live), Oliver Torr (live), OGJ (live), PSJ
5. 7. – XYZ invites: NCOL, Jorgos

Otevřeno denně od 22:00
Generální partner klubu: IQOS
Partneři: Jan Becher – Karlovarská Becherovka, Pernod Ricard, Pilsner Urquell, Red Bull, Tusculum, MALL.cz