Zdroj: Boston Dynamics

Boston Dynamics přichází s autonomním pracovním robotem pro skladovou logistiku

Po několika zábavných videích s tancujícími a skákajícími roboty Boston Dynamics přichází s plně účelovým strojem, který je určen pro rychlou a precizní práci s paletami.

30. březen 2019 10:41:51

Americká firma Boston Dynamics si v minulosti již mnohokrát získala pozornost veřejnosti, a to především díky povedenému a zábavnému marketingu svých robotů. Na podzim minulého roku jsme mohli například vidět, jak humanoidní robot Atlas z dílny této firmy s naprosto přirozenými pohyby zvládá parkour, a následně také čtyřnohého robota jménem Spot, který ukázal ladné pohyby při tanci na píseň Upton Funk od Bruna Marse.


Zdroj: Boston Dynamics

Nyní však Boston Dynamics přichází s plně účelovým robotem, který sice podobně zábavné triky nejspíš neumí, ale zato ho ocení všichni provozovatelé skladů. Robot s názvem Handle, který svým tvarem připomíná tělo pštrosa, se pohybuje po dvou kolech umístěných na nohách s ohebným kloubem a z jeho trupu pak vychází manipulační rameno.

Rovnováhu robota při manipulaci s předměty zajišťuje kyvadlové závaží v jeho zadní části. Jak jsme již zmínili, Handle je určen především do skladů, konkrétně pro rychlé a precizní nakládání a vykládání palet. Orientaci v prostoru zajišťuje systém kamer v horní části manipulačního ramene. To je pak zakončeno plochou pokrytou podtlakovými přísavkami, díky kterým může zvedat předměty až do hmotnosti 15 kg.

V současnosti jde zatím stále pouze o prototyp, avšak firma ho dle svých slov již za týden hodlá představit na veletrhu logistiky v Chicagu.


Zdroj: designboom