Zdroj: Samsung/YouTube

Kolik složení vydrží Galaxy Fold? Samsung odpovídá na obavy veřejnosti videem

Technologický gigant z Jižní Koreji zveřejnil video zachycující proces kontroly kvality svého ohebného smartphonu, v rámci kterého musí zařízení vydržet celkem 200 000 rozevření a složení.

29. březen 2019 14:30:20

Samsung přibližně před měsícem jako vůbec první výrobce oficiálně oznámil zahájení prodeje ohebného smartphonu s názvem Galaxy Fold. Každá firma, která chce být v něčem první na světě, však musí počítat s obavami zákazníků o nevychytané mouchy v daném produktu, který ještě nelze s ničím porovnat. V Samsungu si toho jsou vědomi, a v novém reklamním videu proto na jednu z nejčastějších obav odpovídají.

Vzhledem k tomu, kolik složení a rozevření bude Galaxy Fold muset dennodenně snášet, se naskýtá otázka, zda je dostatečně odolný a kvalitní. Samsung ve zmíněném videu ukazuje proces kontroly kvality, pomocí kterého zajišťuje, že tento klíčový konstrukční prvek se ani dlouhodobým používáním neopotřebuje a zachová si svou funkčnost.

Proces kontroly kvality předpokládá scénář, kdy uživatel zařízení rozloží a složí stokrát za den po dobu pěti let. Telefony jsou tedy upevněny ke stroji, který je během týden trvajícího testu otevře a zavře celkem 200 000krát. Vypadá to tedy, že Galaxy Fold skutečně něco vydrží, nicméně až čas ukáže, jakou pověst si u uživatelů získá.

Zdroj: HypeBeast