Zdroj: Banksy

Bristolské muzeum vystavilo Banksyho Devolved Parliament v původní den Brexitu

Obraz, který vyobrazuje politiky Dolní sněmovny britského parlamentu jako šimpanze, byl poprvé vystaven již před 10 lety, avšak nyní muzeum usoudilo, že je příhodný čas na jeho opětovné uvedení.

29. březen 2019 12:10:19

Proslulý pouliční umělec Banksy dal svolení Bristolskému muzeu, aby znovu vystavilo jeho slavný obraz s názvem Devolved Parliament, který vyobrazuje politiky Dolní sněmovny britského parlamentu jako šimpanze. Název díla si pohrává s dvojím významem slova “devolved”, které v angličtině znamená jednak “decentralizovaný”, a jednak také “zdegenerovaný”.


Zdroj: Banksy

Obraz Devolved Parliament byl v Bristolském muzeum poprvé vystaven již v roce 2009, avšak nyní po 10 letech zde bude uveden znovu. Podle Banksyho mluvčí se vzhledem k současnému rozpoložení britského parlamentu jedná o “nesmírně relevantní” dílo, avšak zároveň podotýká, že jeho opětovné vystavení “v žádném případě nepředstavuje Banksyho vyjádření k Brexitu, ale jde pouze o dobře načasované odhalení výstavy ze strany muzea".

Zobrazit příspěvek na Instagramu

. Devolved Parliament I made this ten years ago. Bristol museum have just put it back on display to mark Brexit day. . “Laugh now, but one day no-one will be in charge.”

Příspěvek sdílený Banksy (@banksy),

Provokativní umělec si však nemohl odpustit alespoň malou poznámku na svém Instagramu, kde k oznámení o této výstavě přidal větu “Laugh now, but one day no-one will be in charge.” odkazující na další jeho dílo s názvem Laugh Now, které vytvořil v roce 2002.

Zdroj: BBC, HypeBeast