Zdroj: Ronald Feldman Gallery

Tchajwanský umělec mění plastový odpad na roboty připomínající mořské tvory

Díla umělce jménem Shih Chieh Huang vypadají jako futuristická i prehistorická stvoření zároveň, avšak při bližším pohledu zjistíte, že jsou vyrobena z naprosto běžných předmětů.

26. březen 2019 11:39:35

Tchajwanský umělec Shih Chieh Huang vytváří umění z neobvyklých předmětů, mezi které patří nejčastěji různý odpad jako plastové sáčky, lahve či počítačové větráčky. Výsledkem jsou pestrobarevně svítící robotické skulptury, které připomínají živočichy z hlubin oceánů. A tato podobnost není čistě náhodná, protože právě v těchto tvorech umělec čerpá inspiraci.

V rámci své nejnovější výstavy s názvem Incubate, která je až do 13. dubna k vidění v newyorské Ronald Feldman Gallery, Huang shromáždil své mysteriózní výtvory v kinetické instalaci. Z výstavní místnosti se tak stává až halucinační prostor, jehož atmosféru vytváří světlo, zvuk a elektronická zařízení. Skulptury zavěšené ze stropu se plynule nafukují a vyfukují, jakoby samy dýchaly, a zároveň mění barvy.

“Z dálky vypadají mimozemsky, ale když se podíváte blíže, zjistíte, že jsou všechny vyrobeny z černých pytlů na odpadky nebo krabiček na jídlo. Rád s lidmi sdílím, jak se běžné věci mohou stát magické a úžasné předměty," komentuje Huang své umění.

Zdroj: designboom