Zdroj: Vincent Viriot

Francouzský designér vytvořil 3D animované portréty kulturních ikon

Darth Vader, David Bowie či hudební duo Daft Punk. Tyto ikonické osobnosti si francouzský designér Vincent Viriot zvolil pro tvorbu animovaných portrétů laděných do minimalismu a geometrie.

25. březen 2019 11:05:53

Francouzský motion designér Vincent Viriot vytvořil unikátní grafické animace pro nově vznikající webové stránky pařížského studia Iconic Paris. To pro svou prezentaci zpravidla využívá monochromatickou paletu barev a také ztvárnění kulturních ikon z oblasti umění, hudby i filmu. Na základě těchto rysů Viriot vytvořil portréty Davida Bowieho, Dartha Vadera a dua Daft Punk, které se vyznačují jeho charakteristickým rukopisem a až hypnotickou animací.


Zdroj: Vincent Viriot

Studio Iconic Paris Viriotovi při tvorbě animací dopřálo velkou kreativní svobodu. Tu designér využil tak, že po digitálním vymodelování ikonických figur a jejich přenesení do 3D přidal do černobílé palety ještě odstíny mědi. Portréty jsou pak obklopeny geometrickými tvary, které dotváří uměleckou kompozici vyjádřenou rytmickým pohybem.


Zdroj: Vincent Viriot

“Prostřednictvím skutečných materiálů a geometrických tvarů jsem se chtěl zaměřit na architektonický pocit a dodat těmto slavným ikonám špetku minimalismu," komentuje své dílo Viriot.


Zdroj: Vincent Viriot

Zdroj: designboom