Zdroj: Bloomberg/Getty Images

Revoluce v herním průmyslu? Google ještě letos spustí službu pro streamování her

Google Stadia vám umožní hrát i ty nejpokročilejší hry, které byly dosud určené pouze pro herní konzole, na takřka jakémkoli zařízení s připojením k internetu.

21. březen 2019 16:10:32

Google před dvěma dny na své konferenci Game Developers Conference v San Franciscu odhalil službu Stadia, která je výsledkem dlouhodobých snah o vytvoření digitální platformy pro streamování her. Již minulý rok firma testovala jakousi beta verzi této služby s názvem Project Stream, v rámci které umožnila některým uživatelům hrát Assassin’s Creed: Odyssey prostřednictvím prohlížeče Chrome.


Zdroj: Bloomberg/Getty Images

Avšak zatímco Project Stream nabízel hráčům rozlišení 1080p a stereo zvuk, Google Stadia bude hry streamovat v rozlišení 4K a se snímkovou frekvencí 60 fps, HDR a prostorovým zvukem. Díky cloudové technologii koncový uživatel nepotřebuje zdaleka tak výkonné zařízení, jako by potřeboval při hraní na svém vlastním počítači. Stadia však kromě toho bude přístupná také z mobilů, tabletů, či dokonce Smart TV.


Zdroj: Google

Pro hraní navíc nebude potřeba žádná instalace, a spuštění hry tak zabere pouhých pár sekund. Co se týče samotných her, které si budete moci na Google Stadia zahrát, jsou zatím potvrzeny pouze dvě: Assassin’s Creed: Odyssey a DOOM Eternal. Google v současné době jedná o možných partnerstvích s velkými studii a najímá také vlastní vývojáře, kteří vytvoří nové hry přímo pro tuto službu.

Ve Spojených státech, Kanadě, Spojeném království a Evropě bude služba Google Stadia spuštěna ještě letos. Ačkoli mnoho dalších informací týkajících se například cen dosud nebylo zveřejněno, již nyní lze říci, že příchod této platformy bude dost možná představovat zásadní milník, který navždy změní celý herní průmysl.

Zdroj: TechRadar, Engadget, Cnews