Foto: Fisker

Fisker se vrací. Chystá tři elektrické novinky a revoluční baterie

Automobilka Fisker se vrací do hry. Včera ohlásila příchod dostupného SUV a pracuje na nových modelech, které se stanou přímými konkurenty nových vozů Tesla.

19. březen 2019 16:15:23

Je tomu více než deset let, co neznámá americká automobilka Fisker uvedla osobitý luxusní vůz Karma, jenž se stal velmi populárním zejména mezi americkou smetánkou. Na rozdíl od konkurenční Tesly, která taktéž sázela na alternativní pohony, však Fisker dospěl k bankrotu a zájemci o Fisker Karma velmi rychle přesedlali na Teslu Model S.

Nyní se však výrobce emotivně laděných vozů, které snoubí eleganci s nejmodernějšími technologiemi, vrací na scénu. Automobilka včera ohlásila příchod nového dostupného SUV, které se stane přímým konkurentem nové Tesly Model Y. Zatím bezejmenný vůz slibuje cenovku v přepočtu pod milion korun, čistě elektrický pohon s dojezdem okolo 500 kilometrů a samozřejmě také nezaměnitelný rukopis designéra Henrika Fiskera, který automobilku založil.


První skica nového SUV Fisker, foto: facebook.com/fiskerinc

Zároveň se můžeme těšit na velmi zajímavý interiér, jenž by měl dle dosud zveřejněných informací minout současný trend velkých panelů uvnitř vozu. Místo toho novinka nabídne průhledový displej (HUD), jenž bude zobrazen přímo na čelním skle. Nové chytré SUV z produkce Fiskeru by mělo debutovat ještě letos a produkce odstartuje během dvou let. Kromě nového SUV můžeme v blízké době očekávat také zahájení výroby dříve uvedeného luxusního vozu EMotion a třetího doposud nespecifikovaného modelu.


Fisker Karma debutoval před více než deseti lety. Úspěchu se však nedočkal. Foto: Fisker

Zda Fisker se svým návratem uspěje a podaří se mu etablovat na trhu po boku populární Tesly, ukáže čas. Nyní má však podstatně lepší výchozí pozici, než před deseti lety, neboť je v pokročilé fázi vývoje baterií s pevným elektrolytem. Ty nabízí mnohem vyšší dojezd a zároveň nižší hmotnost, čímž dojde k eliminaci hlavních záporů elektrických automobilů.

Celý příběh automobilky Fisker naleznete zde.

Zdroj: TheDrive