Foto: Perathoner Rudolf

Pětihvězdičkový hotel v Dolomitech nabízí útulné prostředí pod vrstvou sněhu

Grand Hotel Alpenroyal na severu Itálie snoubí luxus, útulnost a eleganci s impozantními výhledy na Dolomity.

18. březen 2019 15:40:13

Italská autonomní provincie Bolzano, známá zároveň jako Jižní Tyrolsko, se kromě unikátního krajinného rázu a prvotřídního vína může pyšnit také progresivní architekturou posledních let. Důkazem toho je i tamní Grand Hotel Alpenroyal ležící v malém městečku Sëlva na hranici pohoří Dolomity, které je rovněž přírodním dědictvím UNESCO.

Pětihvězdičkový hotel Alpenroyal cílí zejména na zahraniční turisty se zájmem o horskou turistiku a v rámci svého rozšíření se v roce 2016 dočkal dostavby nového volnočasového komplexu pro relaxaci ubytovaných návštěvníků.


Foto: Perathoner Rudolf

Rekonstrukce a rozšíření Hotelu se zhostila kancelář Perathoner Architects s cílem co možná nejvíce minimalizovat vizuální dopad na okolí. Většina objemu byla tedy umístěna pod úroveň terénu, přičemž vystupující části v podobě vstupních dveří či oken navazují na citlivě lokované kamenné zídky, které jen umocňují horskou atmosféru. Drtivá většina budovy je však ukryta pod vrstvou zatravněné zeminy, kterou v zimě doplňuje značné množství sněhu.

Interiér využívající zejména skleněných stěn pak ukrývá trojici saun, parní lázně, posilovnu a další zařízení, která zvyšují komfort již tak prestižního podniku.

Zdroj: Arch2o.com