Zdroj: Ford

Nový Mustang bude k dostání v retro zeleném provedení, oznamuje Ford na Den sv. Patrika

Velká část světa dnes oslavuje Den svatého Patrika. A slaví také Ford, který při této příležitosti oznámil, že nový Mustang si v roce 2020 budete moci koupit také v zelené barvě.

17. březen 2019 11:21:55

Americká automobilka Ford při příležitosti Dne svatého Patrika oznámila, že nové modely Mustang GT500 a GT350, které mají být uvedeny na trh v roce 2020, budou dostupné také v zeleném barevném provedení označovaném jako Grabber Lime. Ze strany Fordu však nejde ani tak o vzdání holdu patronovi Irska, ale spíše o historický odkaz, protože Mustang v tomto barevném provedení si lidé mohli poprvé pořídit již v roce 1971.


Zdroj: Ford

Oproti roku 1971 však bude tato barva údajně vylepšená o “moderní, dynamické pigmenty a novou výraznou energii”. A z fotografií je zcela jasné, že obzvláště modelu GT500, který se stane nejvýkonnějším sériovým Mustangem v historii automobilky, tento zelený odstín padne jako ulitý. Kromě Grabber Lime však nový Mustang nabídne také další retro barevná provedení jako Twister Orange, Iconic Silver či Red Hot Metallic.


Zdroj: Ford

“Tyto jasné a živé retro barvy v současné době opět vstupují do módy na poli designu, ať už jde o nábytek, sportovní oblečení, či dokonce domácí spotřebiče. Jde o zábavné a mladistvé barvy, které jsou však zároveň ambiciózní a sebevědomé a umožňují vám sdělit světu, jak chcete být vnímáni a kým chcete být,” uvádí v tiskové zprávě# Barb Whalen, který ve Fordu působí jako manažer barev a materiálů.

Zdroj: CNET, AutoBlog, Jalopnik