Zdroj: ANTIREALITY/Instagram

Inovativní koncept letního domku nabízí panoramatický interiér a bazén ve střeše

Letní domek trojúhelníkového půdorysu má nabídnout otevřený interiér, který zajistí bezprostřední kontakt s přírodou, a také důmyslné řešení střechy, kterou lze využít i jako bazén.

16. březen 2019 16:26:51

Designér, který na internetu vystupuje pod přezdívkou ANTIREALITY, navrhl letní dům s velkými panoramatickými okny, jehož střecha může sloužit jako bazén. Tento koncept o rozloze 85 čtverečních metrů je určen především do tropických lokalit s přímým kontaktem s vodou. Dům trojúhelníkového půdorysu se skládá ze dvou základních částí: obytného prostoru a střešního bazénu.


Zdroj: ANTIREALITY/Instagram

Funkce interiérového prostoru je dána konfigurací tří základních modulů, které obsahují koupelnu, kuchyni a ložnici. Tyto tři moduly lze buďto využívat samostatně, nebo spojit do jednoho velkého prostoru, přičemž toto nastavení lze upravit pomocí digitálního panelu na zdi. Kromě interiéru s panoramatickými okny však rozsáhlý výhled nabídne také střecha domu, kterou obyvatelé mohou využívat jako bazén.


Zdroj: ANTIREALITY/Instagram

“Jedním z hlavních záměrů tohoto designu bylo vytvořit budovu, která bude zcela otevřená svému okolí, a poskytne tak možnost pozorovat přírodu a být s ní v přímém kontaktu. Tento letní dům má sloužit především pro sezónní rekreaci a trávení víkendů mimo město,” komentuje autor svůj koncept.

Zdroj: designboom