Zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Hudson Yards: Největší soukromý realitní projekt v historii USA oficiálně otevřen

Na Manhattanu vyrostla zcela nová čtvrť, jejíž součástí je mimo jiné nová architektonická dominanta, která se má stát “Eifellovou věží New Yorku”.

Pá 15. březen 2019 16:04 +0100

V New Yorku dnes proběhlo slavnostní otevření zcela nově vystavěné čtvrti s názvem Hudson Yards, která představuje největší soukromý realitní projekt v historii Spojených států. Lidé se dnes mohli poprvé projít novým veřejným prostorem o rozloze 5,6 hektarů, jehož součástí jsou kromě rezidenčních a kancelářských budov také venkovní zahrady a lesíky či zhruba dvoukilometrová zóna s obchody a restauracemi.


Zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Jedním z nejatraktivnějších prvků zástavby je však stavba, která se má dle slov Stephena Rosse z developerské firmy Related Companies stát “Eiffelovou věží New Yorku”. Stavba s názvem Vessel pochází z dílny architekta Thomase Heatherwicka a jedná se o vertikální bludiště tvořené 154 schodišti a 80 plošinami, které nabízí jednak výhledy na novou čtvrť, avšak návštěvníky mají nejvíce zaujmout pohledy dovnitř na unikátní konstrukci a geometrii stavby.


Vessel, zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Zmíněné venkovní zahrady budou již letos v létě obsahovat 28 000 rostlin a 200 dospělých stromů. Tato oblast bude rovněž propojena se známým parkem High Line, přičemž styčný bod těchto dvou prostorů bude tvořit další velmi očekávaná budova, osmipatrové centrum umění s názvem The Shed, které nabídne mimo jiné dvě rozsáhlé galerie o rozloze 2 340 čtverečních metrů a divadelní sál pro 500 lidí.


The Shed, zdroj: Diller Scofidio + Renfro

Zatímco vstupenky na Vessel si můžete zarezervovat již ode dneška, na otevření centra umění Shed si musíte ještě pár dní počkat, protože otevírá až 5. dubna.

Zdroj: Fast Company, designboom