Zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Hudson Yards: Největší soukromý realitní projekt v historii USA oficiálně otevřen

Na Manhattanu vyrostla zcela nová čtvrť, jejíž součástí je mimo jiné nová architektonická dominanta, která se má stát “Eifellovou věží New Yorku”.

15. březen 2019 16:04:47

V New Yorku dnes proběhlo slavnostní otevření zcela nově vystavěné čtvrti s názvem Hudson Yards, která představuje největší soukromý realitní projekt v historii Spojených států. Lidé se dnes mohli poprvé projít novým veřejným prostorem o rozloze 5,6 hektarů, jehož součástí jsou kromě rezidenčních a kancelářských budov také venkovní zahrady a lesíky či zhruba dvoukilometrová zóna s obchody a restauracemi.


Zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Jedním z nejatraktivnějších prvků zástavby je však stavba, která se má dle slov Stephena Rosse z developerské firmy Related Companies stát “Eiffelovou věží New Yorku”. Stavba s názvem Vessel pochází z dílny architekta Thomase Heatherwicka a jedná se o vertikální bludiště tvořené 154 schodišti a 80 plošinami, které nabízí jednak výhledy na novou čtvrť, avšak návštěvníky mají nejvíce zaujmout pohledy dovnitř na unikátní konstrukci a geometrii stavby.


Vessel, zdroj: Michael Moran/Related-Oxford

Zmíněné venkovní zahrady budou již letos v létě obsahovat 28 000 rostlin a 200 dospělých stromů. Tato oblast bude rovněž propojena se známým parkem High Line, přičemž styčný bod těchto dvou prostorů bude tvořit další velmi očekávaná budova, osmipatrové centrum umění s názvem The Shed, které nabídne mimo jiné dvě rozsáhlé galerie o rozloze 2 340 čtverečních metrů a divadelní sál pro 500 lidí.


The Shed, zdroj: Diller Scofidio + Renfro

Zatímco vstupenky na Vessel si můžete zarezervovat již ode dneška, na otevření centra umění Shed si musíte ještě pár dní počkat, protože otevírá až 5. dubna.

Zdroj: Fast Company, designboom