Foto: Tesla

Tesla v noci odhalí Model Y

Ve čtyři hodiny středoevropského času odhalí Tesla své kompaktní SUV, které se stane pro budoucnost firmy zcela zásadním. Co o připravované novince víme?

14. březen 2019 16:52:45

Kalifornská automobilka Tesla ochromila automobilový svět svými technologickými úspěchy na poli elektromobilů i nevšedním marketingem. Nyní se chystá odhalit svou čtvrtou modelovou řadu, jejíž úspěch předurčí budoucí vývoj výrobce, jenž se kromě četných úspěchů potýká také s finanční nestabilitou.

Nový Model Y bude elektrickým kompaktním SUV, které využije řadu komponentů z Modelu 3, konkrétně až 75%. Cenovkou bude sedanu 3 také blízko. Odhadovaná pořizovací cena základní verze by se měla pohybovat v přepočtu okolo 900 tisíc korun.

Tesla chystanou novinkou vstoupí do populárního segmentu, jenž tvoří prodeje téměř poloviny všech nových vozů v USA. Model Y se tak stane velmi důležitým pro další chod firmy. V případě neúspěchu po boku velmi silné konkurence by totiž mohla ambiciózní automobilka upadnout do značných problémů.

Premiéra vozu, která odhalí další detaily, započne již ve 4 hodiny středoevropského času, přičemž živý přenos bude dostupný zde. Čtvrtý model Tesly zároveň završí strategii pojmenovávání nových modelů. Jejich názvy konečně vytvoří slovo S3XY.

Zdroj: TESLA