Zdroj: LAD

V centru Milána by mohla vzniknout vyvýšená zahrada s přístupem do metra

Architektonický koncept s názvem Sovraparco se má stát novým významným místem v centru Milána, které nabídne místo pro odpočinek a zároveň přinese zeleň do oblasti s hustou dopravou.

14. březen 2019 12:20:19

Italská architektonická studia LAD a Hypnos představila společný projekt vyvýšené zahrady s názvem Sovraparco, která by mohla vyrůst v srdci Milána. Zamýšlenou lokací pro realizaci projektu je náměstí Piazzale Loreto, které představuje významný dopravní uzel, kde se kříží hned několik frekventovaných ulic a pod nímž se nachází rovněž stejnojmenná zastávka metra.


Zdroj: LAD

Cílem tohoto projektu městské regenerace je přinést zeleň do oblasti, kde v současné době dominuje rušná doprava, čehož chce dosáhnout pomocí radikální úpravy zdejšího kruhového objezdu. V jeho středu by se měla objevit velká vyvýšená zahrada, která kromě zeleně přinese také nové místo pro setkávání a odpočinek lidí.


Zdroj: LAD

Sovraparco se skládá ze dvou úrovní. Přízemní úroveň tvoří krytý prostor s obchody, kavárnami a toaletami, který slouží také pro propojení se zmíněnou stanicí metra pod kruhovým objezdem. Druhou úrovní je pak již samotná venkovní zahrada, která je zasazená do konstrukce ve tvaru mísy. V jejím středu se pak nachází otvor, pomocí kterého budou obě úrovně propojeny.

Zdroj: designboom